בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מקדוניה: השמדה המונית של חתולים וכלבים 

מקדוניה: השמדה המונית של חתולים וכלבים

 
 
רויטרס

בעקבות חשש להתפשטות כלבת, פשטו ציידים על רחובות הבירה. כ-15 אלף כלבים וחתולים נלכדו - 400 מהם נורו למוות אתמול. פעילים למען זכויות בע"ח: 'אם החיות חייבות למות, צריך לעשות את זה בהזרקה, ולא בכדורים - כמו ברברים'

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רשויות מקדוניה, החוששות מהתפשטות מגיפת הכלבת, הורו על השמדת אלפי חתולי רחוב וכלבי רחוב, למגינת לבם של הפעילים למען זכויות בעלי החיים.
 
ציידים שנשכרו על ידי ועדה ממשלתית מיוחדת לכדו כ-15 אלף חיות הרחוב - והרגו אותם מחוץ לעיר הבירה. החיות נורו בו במקום אם הביעו התנגדות כלשהי למעצרם. רק אתמול (חמישי) כ-400 חתולים וכלבים הומתו.
 

'עדיין יש סכנה שהמחלה תתפשט'

החשש ממגיפת הכלבת התעורר בעקבות אבחנתו של חתול שתקף את בעליו כחולה במחלה על-ידי וטרינר. החתול ובעליו זכו שניהם לטיפול בבית-החולים ונשמרים תחת פיקוח רפואי.

"לא דווח על מקרי כלבת נוספים, אך בכל זאת צוותי וטרינרים מיוחדים נמצאים ברחובות ובודקים", מסרה מנהלת המוסד הוטרינרי הממשלתי. "עדיין יש סכנה שהמחלה תתפשט".

 
 

למה לירות כשאפשר להזריק?

בעלי הכלבים והחתולים נקראו על-ידי ממשלת מקדוניה להביא את חיות המחמד לקבלת חיסון חינם נגד כלבת. ארגונים למען בעלי חיים מחו על כך שהירי בכלבים ובחתולים הוא בלתי אנושי. "הפיתרון לירות בחיות בו במקום הוא הצעה טיפשית, חייבת להיות דרך אחרת לפתרון הבעיה", אמר אחד הפעילים לכתב רויטרס. "אם החיות חייבות למות, צריך לעשות את זה בהזרקה, ולא בכדורים - כמו ברברים".

הכלבת היא מחלה מדבקת שעלולה להיות קטלנית. המחלה מועברת מיונק דרך הרוק וגורמת לטירוף, לעוויתות, ואם אינה מטופלת, גם למוות.כואב? מדברים על זה עכשיו בפורום חיות בית בנענע


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by