בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אזהרת הרווח של מיקרוסופט הפילה את הנאסד 
 
 
מערכת סיון.קום

הירידה גררה אחריה גם את מדד הדאו ג'ונס, שהחברה אחת מ-30 המניות המרכיבות אותו, לירידה של שניים ורבע אחוזים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אזהרת הרווח של מיקרוסופט, חברת התוכנה הגדולה בעולם, שהתריעה כי לא תעמוד בתחזיות ההכנסות והרווח של האנליסטים לרבעון הרביעי, הביאה את מניות הטכנולוגיה בוול סטריט לירידות שערים חדות גם ביום המסחר האחרון של השבוע.
 
למרות התאוששות קלה בשעת המסחר האחרונה, במהלכה עבר הנאסד"ק מירידות של יותר מארבעה אחוזים לירידה של כאחוז וחצי, הירידות התחזקו שוב בדקות הסיום, ומדד מניות הטכנולוגיה נפל בקרוב לשלושה אחוזים.
 
למרות שמדד מניות הטכנולוגיה נפל כבר בכחמישים אחוזים משיאו ולדעת רבים מספר רב של מניות הגיעו ל"מחירי קנייה", נראה כי שוק המניות פשוט לא מצליח להשתקם, וכל פעם שמתחילה התאוששות מסוימת (דוגמת הזינוק המצטבר בשבוע שעבר) מגיע גל של חדשות רעות שמפילות את השוק.
 
 
את מחול השדים הפעם החלו דווקא יצרניות המחשבים האישיים, דוגמת קומפאק, גייטווי או אפל, שההאטה במכירות שלהן אילצה אותן לפרסם אזהרת רווח לרבעון הרביעי. ההאטה הנ"ל פגעה בכל "שרשרת המזון" של יצרניות המחשבים, והיא שלחה ענקיות שבבים ומעבדים למחשבים כמו אינטל (ציטוט/חדשות, המלצות, הודעות) או AMD לפרסם אזהרות רווח לרבעון.
 
היום היה זה כאמור תורה של ענקית התוכנה מיקרוסופט, המובילה העולמית במכירות של מערכות הפעלה למחשבים אישיים, להסביר כי ההאטה במכירות המחשבים לא תאפשר לה לעמוד בתחזיות ההכנסות והרווח לרבעון.
 
במיקרוסופט העריכו כי הכנסות החברה ורווחיה לרבעון יהיו נמוכים בחמישה עד שישיה אחוזים מתחזיות האנליסטים, כאשר ההכנסות יסתכמו בכ-6.4 מיליארד דולר והרווח למניה ינוע בין 46 ל-47 סנט. האנליסטים חזו רווח של 49 סנט למניה והכנסות בסך 6.8 מיליארד דולר.
 
מניית מיקרוסופט נפלה היום ב-11.4 אחוזים וגררה אחריה גם את מדד הדאו ג`ונס, שהיא אחת מ-30 המניות המרכיבות אותו, לירידה של שניים ורבע אחוזים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by