בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ח"כ פריצקי: להעמיד את הרב לאו לדין משמעתי 
 
 
עידו שטרנברג

בעקבות התבטאויות פוליטיות בראיון שהעניק הרב הראשי לישראל לשבועון חרדי. בראיון ל'חדשות נענע' מעריך פריצקי ששר המשפטים 'מלחך הפנכה של החרדים' לא יעמיד את הרב לאו לדין בטענה ש'השלום באופק או משהו כזה'

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ח"כ יוסף פריצקי (שינוי) קורא היום לשר המשפטים והדתות, יוסי ביילין, להעמיד לדין משמעתי את הרב הראשי לישראל, מאיר ישראל לאו, בעקבות התבטאויות פוליטיות בראיון שהעניק לשבועון החרדי "יום השישי".
 
בראיון קרא הרב לאו למפלגות הדתיות להתאחד לקראת הבחירות ואמר כי אהוד ברק יפסיד אם יקדם את נושא המהפכה האזרחית.

פריצקי אומר כי הדברים מפריכים את טענתו של לאו, לפיה אינו מתערב בפוליטיקה.
 

'ממתי דיין מביע את דעתו בדברים כאלה?'

"לשם ההשוואה", אומר פריצקי, "תאר לעצמך מה היה קורה אם השופט אהרון ברק היה קורא לכל המפלגות החילוניות להתאחד נגד הכפייה הדתית. איזו מהומת אלוהים, ובצדק, היתה פורצת".

"ממתי דיין, או יותר נכון ראש בית דין רבנים, שאנשים מתדיינים לפניו בכפייה, מביע את דעתו בדברים כאלה?".

פריצקי סיפר כי במכתב לשר ביילין כתב ש"במדינה מתוקנת היו מעמידים רב כזה לדין", וכן שמשום היותו של ביילין "מלחך הפינכה של החרדים", אינו מצפה שאכן ייענה לבקשתו, אך מקווה לקבל את תשובתו.
 
 

לא אעתור לבג"צ

פריצקי אומר כי סביר שביילין לא יעמיד את לאו לדין משמעתי בטענה ש"השלום באופק, או משהו בסגנון", אך הוא מצפה שלפחות יקרא לו לסדר.

לשאלה האם ייעתר לבג"צ, אם לא תיענה פנייתו, ענה פריצקי: "לא אעתור לבג"צ. אי אפשר שבג"צ ינהל את המדינה, עם כל היקר שאני רוכש למוסד".האם יש להעמיד את הרב לאו לדין? מדברים על זה עכשיו בפורום דתיים-חילוניים בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by