בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בעקבות ביקור היידר בוותיקן: עימותים אלימים בין מפגינים והמשטרה האיטלקית  
 
 
רויטרס

המפגינים צעקו לעבר השוטרים: 'אתם מגנים על פשיסט' וניסו לפרוץ לכיכר סנט פטרוס. חמישה שוטרים ומספר מפגינים נפצעו. חנוונים יהודים כיבו במחאה על ביקור היידר את האורות בחנויות. היידר: מותר ליהודים לחסוך חשמל, אם זה מה שהם רוצים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עימותים אלימים נרשמו היום (שבת) בין כוחות המשטרה האיטלקית לבין מפגינים שביקשו למחות על ביקורו של מנהיג הימין הקיצוני האוסטרי, יורג היידר, בוותיקן.
 
כוחות המשטרה חסמו כ-500 מפגינים חבושי קסדות מיוחדות, שניסו לפלס את דרכם בכוח לכיכר סנט פטרוס.

כ-200 שוטרים חמושים חצצו בגופם בין הכיכר
והמפגינים ופיזרו מפגינים תוך שימוש בגז מדמיע.
המפגינים הטיחו בשוטרים: "אתם מגנים על פשיסט". כמה מפגינים נפצעו וחלקם דיממו. המשטרה דיווחה על חמישה פצועים באורח קל מקרב כוחותיה.
 

'היהודים יכולים לעשות מה שהם רוצים'

קודם לכן נפגש האפיפיור יוחנן פאולוס השני עם היידר, שהגיע בליווי משלחת בת 250 נציגים ממחוז מגוריו באוסטריה, שהגיעו לוותיקן כדי לתרום עץ חג המולד לכיכר סנט פטרוס.

אנשי הוותיקן מסרו להיידר ולחברי המשלחת העתק של מסר "יום השלום העולמי" של האפיפיור, המגנה את הגזענות ואת שנאת הזרים. היידר, קתולי אדוק, לחץ את ידיו של האפיפיור וכרע ברך כדי לנשק את טבעתו.

חנוונים יהודים כיבו את האורות בחנויותיהם כדי להביע שאט נפש מנוכחותו של היידר ברומא. בראיון לתחנת הטלוויזיה האיטלקית אמר היידר בתגובה כי "חנוונים יהודים יכולים לעשות מה שהם רוצים, אם הם רוצים לחסוך חשמל, הם יכול לעשות גם את זה".חוששים מהיידר? מדברים על זה עכשיו בפורום אקטואליה בנענע
 
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by