בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חוק נתניהו לדיון בוועדת החוקה; בליכוד שוקלים להצביע נגד 
 
 
חדשות נענע 

רשימת המועמדים לפריימריס לליכוד תיסגר הערב. ש"ס טרם החליטה במי תתמוך לראשות הממשלה. גובר הלחץ על פרס להתמודד

 
 
 
 
 
 
 
 
 


ועדת החוקה של הכנסת תדון היום (ראשון) בחוק נתניהו, שאמור לאפשר גם לאזרחים, שאינם חברי כנסת מכהנים, להתמודד בחירות מיוחדות על ראשות-הממשלה, ומי שעשויים להצביע נגד החוק הזה הם דווקא חברי הליכוד.
 
חבר-הכנסת צחי הנגבי מהליכוד אמר הבוקר שסיעתו תפיל את החוק המכונה ``חוק נתניהו`` בהצבעות הצפויות עליו בוועדת החוקה של הכנסת ובמליאה. החוק, אמר הנגבי, שנועד לאפשר לאזרחים שאינם חברי-כנסת מכהנים להתמודד בבחירות מיוחדות על ראשות-הממשלה, לא יסייע לבנימין נתניהו. כל עוד לא יתקיימו בחירות כלליות, הוסיף הנגבי, מצבו של כל ראש ממשלה נבחר יהיה זהה למצבו של אהוד ברק. "חוק נתניהו", אמר הנגבי, "יסייע בסופו של דבר רק לתנועת ש"ס, שחוששת מאיבוד כוחה הפרלמנטרי, בבחירות כלליות".

הערב תיסגר רשימת המועמדים לפריימריס בליכוד. עד כה הגישו רק ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, ויו``ר הליכוד, אריאל שרון את מועמדותם. חבר הכנסת מאיר שטרית הודיע אמש שהוא נערך להתמודדות, והח``כים סילבן שלום ולימור לבנת טרם החליטו האם יתמודדו.

ש"ס טרם החליטה כיצד תגיב לאולטימטום של נתניהו. בסוף השבוע שעבר נראה היה שיו"ר ש"ס אלי ישי נוטה להיכנע לאולטימטום של בנימין נתניהו ולהסכים לפזר את הכנסת. אולם, סקרי סוף השבוע שהראו כי כל מועמד של הליכוד מנצח את ברק, הגבירו את הלבטים בתנועה.

בפגישה שהתקיימה בסוף השבוע בין יוסי שריד ושמעון פרס, שוחחו השניים על אפשרות שיהיה מועמד שלישי לראשות הממשלה, אם כי לא נאמר מפורשות שפרס עצמו יהיה המועמד. השניים ימשיכו לדון בשבוע הבא. שריד אמר לאחר הפגישה כי בהתחשב במצב, יכול להיות שיש מקום למועמד שלישי לראשות הממשלה אך הוא אינו משוכנע בכך. כך דווח באתר `הארץ`.

בתוך כך שוקלים נציגי סיעת הליכוד בוועדת החוקה של הכנסת להצביע מחר נגד חוק נתניהו שיובא להצבעה לקראת הקריאה הראשונה. חברי הסיעה יתייעצו בבוקר עם נתניהו, שכזכור הביע עמדה נגד התיקון לחוק, ודרש שהכנסת כולה תפוזר. בהצבעה הראשונה תמכו חברי הכנסת בהצעת החוק. כך דווח בגלי צה"ל.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by