בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בן-עמי: יש הסדר שליטה בהר הבית, עבד ראבו: מכחיש 
 
 
חדשות נענע 

סאיב עריקאת: עדיין לא סוכם דבר, יש עוד הרבה לעבור

 
 
 
 
 
 
 
 
 

שר החוץ, שלמה בן-עמי, אמר הבוקר (ראשון) כי מסתמן הסדר בין ישראל לבין הפלסטינים בנושא השליטה על הר הבית.
 
בן-עמי סירב להתייחס לפרסומים הזרים שלפיהם תעניק ישראל שליטה מלאה בהר לפלסטינים בתמורה לוויתור על זכות השיבה לפליטים, אבל אמר "יש לשאוף להסכם שייקבע את המצב הקיים, ושבמסגרתו תהיה לישראל גישה היסטורית להר-הבית, אבל הפלסטינים ישלטו בו בפועל".

בן-עמי הוסיף שהמטרה בסבב השיחות הנוכחי עם הפלסטינים היא להגיע להסדר קבע ולהכרזה על סוף הסכסוך, ולא לעוד הסכם-ביניים.

בימים הקרובים יימשך המשא ומתן המואץ בין הצדדים בניסיון להכין את הקרקע לפסגה בין אהוד ברק ליאסר ערפאת, שבמהלכה יגיעו המנהיגים להבנות על הסדר הקבע.

בתוך כך אמר חבר צוות המשא ומתן הפלסטיני, יאסר עבד ראבו, שלא הושגה פריצת דרך בסבב השיחות האחרון עם בן-עמי, וכי ישראל אינה מוכנה להגיע למה שהוא מכנה "דגם משופר יותר של הבנות קמפ-דיוויד".

העיתון "אל-חייאת" מדווח היום כי ערפאת וברק יפגשו בשבוע הבא בוושינגטון. העיתון מצטט מקורות אמריקנים, לפיהם אם יושג הסכם, ישוחרר ג`ונתן פולרד מכלאו, והשגרירות האמריקנית תועבר לירושלים. כך דווח בגלי צה"ל.

בתגובה לדברי בן-עמי אמר הבוקר חבר צוות המשא ומתן הפלסטיני, סאיב עריקאת, כי הצהרותיו של בן עמי כאילו שני הצדדים קרובים בדעותיהם, הן חסרות שחר, וכי ``מדובר בסחורה שבן עמי וברק מוכרים לעם ישראל לפני הבחירות לראשות הממשלה``. לדבריו, עדיין לא סוכם דבר, ו``יש עוד הרבה לעבור כדי לחצות את מחצית הגשר``.

עריקאת חזר על העמדה הפלסטינית והדגיש שהפלסטינים לא יסכימו לכל פשרה בהר הבית, ושהם דורשים שליטה מלאה במקום. כך דווח באתר Ynet.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by