בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"מלחמה" בצה"ל על בוגרי מגמות מחשבים בבתי הספר התיכונים 

"מלחמה" בצה"ל על בוגרי מגמות מחשבים בבתי הספר התיכונים

 
 
מערכת סיון.קום

יחידות המחשב של חיל המודיעין וחיל האוויר נאבקות על תלמידי התיכון המצטיינים בתל אביב, חיילים מלמדים בהתנדבות בבתי הספר ומנסים לשכנע את הבוגרים המוכשרים להתגייס ליחידתם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיל המודיעין וחיל האוויר פתחו זירת לחימה חדשה בשנה האחרונה: בוגרי מגמת מחשבים בתיכונים בתל אביב. יחידות העילית של שני החילות, העוסקות בפיתוח ומחקר בתחום המחשוב, מעוניינות להשיג את כוח האדם האיכותי ביותר ומלאכת המיון מתחילה כבר בבית הספר התיכון.
 
"ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר כי אנשי יחידת המחשבים של המודיעין היו הראשונים להפעיל את השיטה. לפני יותר משנה הם הקימו את פרוייקט "יחדיו", במסגרתו התנדבו כ-150 קצינים וחיילים מהיחידה ללמד בבתי הספר התיכוניים בתל אביב. החיילים מלמדים גם מתמטיקה ופיסיקה, בנוסף למחשבים, כשהמטרה היא לגייס בסוף שנת הלימודים את התלמידים המוכשרים ביותר.

ביחידת המחשבים של חיל האוויר לא נשארו מאחור, ובנו את תוכנית "מעוף". התוכנית נכנסה לפעילות באחרונה, ובמהלכה מלמדים בבתי הספר 30 קצינים וחיילים, שהם מהנדסים ואנשי פיתוח בהכשרתם, ומנסים לגייס ליחידה שלהם את המוחות המוכשרים.
החיילים מלמדים בהתנדבות, על חשבון זמנם הפרטי, ויש לציין שהיחידות התמקדו בבתי הספר במרכז תל אביב ודרומה, ולא בשכונות הצפון המבוססות.
 
סגן ראש עיריית תל אביב ויו"ר ועדת החינוך בעירייה, אודי נטע, היה ממקדמי הפרוייקטים ולדבריו התרומה כפולה: התלמידים זוכים למורים פרטיים ברמה גבוהה, והחיילים מבצעים פעילות התנדבותית מאתגרת. הכוונה היא לשלב את כל בתי הספר בתל אביב בפרוייקטים ונטע מציין כי ה"מלחמה" בין היחידות רק עוזרת לקידום התלמידים עצמם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by