בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
התרוצצות בכנסת לקראת ההצבעה על פיזורה וחוק נתניהו 
 
 
חדשות נענע 

לפי שעה לא ברור האם יעבור חוק נתניהו או שהכנסת תחליט על פיזורה. ראשי ש"ס מכונסים עם חברי מועצת חכמי התורה כדי להחליט כיצד להצביע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הכנסת תכריע היום (שני) בשאלה האם יהיו הבחירות הקרובות כלליות או מיוחדות, לראשות הממשלה בלבד.
סיעת ש``ס היא זו שתקבע. מועצת חכמי התורה תתכנס בצהרים ותחליט האם להענות לדרישתו של ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, לפזר את הכנסת.
 
יו``ר הליכוד, אריאל שרון, אישר הבוקר כי חברי הכנסת של סיעתו יענו לבקשתו של ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, ויצביעו הלילה בכנסת נגד ``חוק נתניהו``.

אמש הודיע נתניהו ליו``ר סיעת הליכוד, רובי ריבלין, כי לא יתמודד לראשות הממשלה בבחירות מיוחדות. בליכוד גוברות הבוקר הערכות שסיעת ש``ס תתקפל לבסוף, ותצביע בעד פיזור הכנסת, דבר שיוביל לנצחונו של נתניהו על שרון מחר בפריימריס בליכוד.

אריאל שרון אמר הבוקר ש``המדינה צריכה מנהיג מנוסה, ולא עוד ראש ממשלה שיחלוף תוך זמן קצר``, כך דווח בגלי צה"ל.

יו``ר הליכוד, ח``כ אריאל שרון, וראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, הם המתמודדים היחידים בפריימריס על ראשות הליכוד שייערכו ביום שלישי.

עם זאת, עדיין לא ברור האם כשיר נתניהו להתמודד לראשות הממשלה, שכן הכנסת לא פוזרה וגם השינוי בחוק יסוד הממשלה, המאפשר לאזרח להתמודד לראשות הממשלה, עדיין לא עבר.

לא ברור מה יעשה נתניהו אם לא יעבור חוק פיזור הכנסת, ובמקומו יעבור "חוק נתניהו" בלבד. ראש הממשלה לשעבר הודיע, כזכור, כי אין לו עניין "לתפקד בכנסת מפוצלת ושסועה". תומכיו טוענים שיישאר נאמן להצהרתו ולא יתמודד, מצב שיהפוך את שרון למועמד יחיד.

נתניהו אמר אתמול כי הוא משוכנע שש"ס תקבל את ההחלטה הנכונה ותתמוך בו, כי כך רוצה לא רק הציבור אלא גם ציבור תומכיה. הוא בטוח שחברי הכנסת יידעו כיצד להצביע היום, בהצבעה על הצעת החוק לפיזור הכנסת. ``כל מי שתומך בדרכנו המדינית", אמר אתמול נתניהו, "חייב לעשות את הצעד הנכון, ולהביא לפיזור הכנסת``. ראש הממשלה לשעבר קרא למתפקדי הליכוד לבוא ולהצביע ביום שלישי, בבחירות לראשות התנועה.

אם יעבור היום בכנסת "חוק נתניהו", ונתניהו יודיע כי אינו מתמודד, עשויים הפריימריס להתקיים בכל מקרה, שכן שרון ונתניהו אינם המתמודדים היחידים. משה פייגלין מ`זו ארצנו` הגיש מועמדות גם הוא והפריימריס יתקיימו רק כדי לאפשר התמודדות שרון-פייגלין.

שלושת חברי הכנסת בליכוד שהודיעו כי יתמודדו לראשות המפלגה, לימור לבנת, מאיר שטרית וסילבן שלום, חזרו בהם בזה אחר זה.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by