בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מועצת החכמים החליטה: ש"ס מתנגדת לפיזור הכנסת 
 
 
חדשות נענע 

מועצת החכמים קוראת לחברי הכנסת לפעול להעברת "חוק נתניהו" ולנתניהו עצמו להתמודד על ראשות הממשלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מועצת החכמים של ש"ס החליטה בשעות הצהרים לא לתמוך בחוק פיזור הכנסת. מועצת החכמים קוראת לחברי הכנסת לפעול להעברת "חוק נתניהו" גם בקריאה שניה ושלישית, וקוראת לנתניהו עצמו להתמודד על ראשות הממשלה".
 
בהודעת ש"ס נאמר כי ש"ס פרשה מממשלת ברק בשל ויתוריו, וכעת יש הזדמנות להחליף ראש ממשלה ללא צורך לגרור את המדינה לבחירות כלליות. בש"ס קוראים לפעיליה לפעול למען בחירתו של נתניהו לראשות הממשלה.

כזכור, נתניהו עצמו הודיע כי אם ההכנסת לא תפזר את עצמה, הוא לא יתמודד על ראשות הממשלה. כעת ממתינים במערכת הפוליטית לתגובת נתניהו.

הערב צפויה הכנסת להצביע על שתי הצעות חוק, שעשויות להכריע מה תהיה מתכונת הבחירות הקרובות: החוק הראשון הוא "חוק נתניהו", שעבר אתמול בועדת הכנסת ויובא היום להצבעה במליאה. החוק השני הוא החוק לפיזור הכנסת, שבמידה ויזכה לרוב יביא לקיום בחירות הן לראשות הממשלה והן לכנסת.

באתר "הארץ" דווח כי עד כה נראה כי איומו של בנימין נתניהו, כי לא יתמודד בבחירות לראשות הממשלה במידה שלא יאושר החוק לפיזור הכנסת, לא ישנה, ככל הנראה את הסיכוי לאישורו. רק אם סיעת ש"ס תחזור בה מהתנגדותה לחוק - הוא יעבור, כך מעריכים בכנסת.

ככל הנראה, יתמכו בהצעות החוק לפיזור הכנסת 50-51 חברי כנסת, לכל היותר. מסיבה זו, סיעת ש"ס המונה 17 מנדטים תכריע את הכף בהצבעה. כדי לאשר את החוק, דרוש רוב מיוחס של 61 חברי כנסת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by