בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מסתמן הסכם: הריבונות בהר-הבית 'לאלוהים' 
 
 
חדשות נענע 

ההסכם המתגבש כולל הצהרה של ברק לפיה הריבונות על הר הבית שייכת לאלוהים, כאשר תתאפשר גישה ישירה של מתפללים פלסטינים למתחם. בסוגיית הפליטים תהיה הסכמה בלתי כתובה על מכסה כללית של הפליטים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מקורות בוושינגטון מביעים הערב (שני) אופטימיות בדבר הסיכוי להשיג הסכם בזמן הקרוב בין ישראל והפלסטינים.
 
הערוץ הראשון מדווח כי לפי ההסכם המתגבש יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, יכריז כי הריבונות בהר הבית היא פלסטינית וכי ראש הממשלה, אהוד ברק, יכריז כי הריבונות על הר הבית שייכת לאלוהים.
 
עוד מסתמן כי השכונות הסמוכות להר הבית, לרבות חלקים מהרובע הארמני והנוצרי, יועברו אף הן לריבונות פלסטינית, וכן שהמחסומים בכניסה להר הבית יוסרו.

 
 

לבנון מתנגדת לנוסחא הנרקמת

בסוגיית הפליטים מסתמנת הסכמה לפיה לכל פלסטיני תהיה זכות לתבוע אזרחות ישראלית "על-פי אמות מידה הומנטיריות", אך ההכרעה לקבל או לדחות את הבקשה לאזרחות תישמר בידי ישראל, כאשר ברקע תהיה הסכמה שקטה ובלתי כתובה בין ישראל והפלסטינים על המכסה הכללית של הפליטים שייקלטו בישראל.

ראש ממשלת לבנון, רפיק חרירי, מיהר הערב להגיב על הידיעות על הפרסומים ואמר כי כל הסכם בין ישראל והפלסטינים, שלא יביא בחשבון את הפליטים הפלסטינים בלבנון, "לא יהיה מקובל על לבנון, לא במישרין ולא בעקיפין". בלבנון למעלה מ-150 אלף פליטים פלסטינים, שממשלת לבנון מסרבת להעניק להם אזרחות.האם תתמכו בהסכם המוצע? מדברים על זה עכשיו בפורום אקטואליה בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by