בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הכנסת סירבה להתפזר 
 
 
חדשות נענע 

69 ח"כים הצביעו נגד הצעת החוק לפיזור הכנסת מול 49 שתמכו בה. שרון יהיה מועמד הליכוד לראשות הממשלה בבחירות הקרובות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מליאת הכנסת החליטה הלילה (בין שני ושלישי) לדחות את הצעות החוק לפיזור הכנסת ולאשר את התיקון לחוק יסוד: הממשלה, לפיו מועמדים שאינם חברי כנסת יוכלו להתמודד על ראשות הממשלה בבחירות מיוחדות.

 
עם נפילת ההצעות לפיזור הכנסת, תתקיימנה בחירות לראשות הממשלה בלבד ב-6 בפברואר, אלא אם כן תיענה המליאה בישיבתה מחר לבקשת ועדת הבחירות המרכזית לדחות את הבחירות ל-6 במרץ.


 

ברק: 'הכנסת אמרה את דברה'

ככל הנראה, הציבור ייקרא לבחור בין ראש הממשלה, אהוד ברק, ויו"ר הליכוד, ח"כ אריאל שרון. למירוץ עשויים להצטרף מועמד או מועמדים נוספים מטעם הימין הקיצוני, מחנה השלום הציוני, ומטעם הסיעות הערביות. ח"כ אחמד טיבי וחבר הכנסת לשעבר הרב יוסף בא-גד לקחו הלילה טפסים לרישום כמועמד לראשות הממשלה.

ברק הגיב הלילה על החלטות הכנסת באומרו כי "אני חושב שכל מי שמכבד דמוקרטיה צריך להבין שהכנסת אמרה את דברה לפי רצונה". ברק ציין כי ההצבעה מוכיחה שצדק כשאמר שהכנסת אינה מעוניינת בפיזורה.

שרון הזים את הטענות לפיהן רקם דיל עם תנועת ש"ס ואמר כי עשה ככל יכולתו למען פיזור הכנסת וכי "כל הדיבורים האחרים הם דברי הבל".

 
 

פרס: 'כשיהיה לי מה להודיע - אודיע'

יו"ר תנועת ש"ס, ח"כ אלי ישי, אמר מיד לאחר ההצבעה כי "צר לי שנתניהו הסיר את מועמדותו, אבל הוא צריך להבין שאלה כללי המשחק".

השר לפיתוח איזורי שמעון פרס סירב הלילה להתייחס לאפשרות לפיה יתמודד מול ברק ושרון על ראשות הממשלה. "כשיהיה לי מה להודיע - אודיע", אמר פרס.

ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, חזר ואמר הערב (שני) כי לא יתמודד על ראשות הממשלה אם לא תפוזר הכנסת, ויסיר את מועמדותו לראשות הליכוד בפריימריס בתנועה מחר.

אם אכן יסיר נתניהו את מועמדותו אפשר שלא יתקיימו מחר פריימריס בליכוד, שכן מועמדותו של המועמד השלישי לראשות הליכוד - יו"ר תנועת "זו ארצנו" לשעבר, משה פייגלין - מוטלת בספק.מי צריך להיות ראש הממשלה הבא של ישראל? מדברים על זה עכשיו בפורום בחירות בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by