בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בזמן שאתה מוכר מישהו גונב לך את הלקוחות  

בזמן שאתה מוכר מישהו גונב לך את הלקוחות

 
 
עידו קינן, מערכת סיו

אתרים רבים מנצלים את עונת החגים הנוצריים ל"גניבת" לקוחות מאתרים מובילים אחרים, אולם מה שרע לחברות הגדולות, עשוי להשתלם ללקוח הקטן, שיוכל להשיג את המוצר במחיר מוזל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גניבת לקוחות עשויה לעלות לסוחרי הרשת באירופה בתריסר אחוזים מהכנסותיהם הצפויות בעונת החגים הנוכחית, כך מדווח אתר חדשות הכלכלה "ביז-ריפורט". המידע מתבסס על דו"ח שהכינה חברת סייביילנס (Cyveillance), העוסקת במודיעין עסקי אינטרנטי.
 
אחת הדרכים הבסיסיות לגניבת הלקוחות היא על ידי שימוש בשמות חברות ומותגים מוכרים, במילות המפתח של האתר ה"גונב". חיפוש אחר המילים הללו במנוע חיפוש מוכר יוביל גם לאתר ה"גונב", כך למשל הצבת "הארי פוטר" ו"אמאזון", במנועי החיפוש, תביא בין השאר גם אל אתרי ספרים אחרים. ב-1999, תבעה פלייבוי (Playboy) את אקסייט
(Excite) ונטסקייפ (Netscape) על כך שמכרו את מילות החיפוש "פלייבוי" ו"פליימייט" ("שפנפנה" בתרגום חופשי) למפרסמים, כך שחיפוש המילה באתר המשותף שלהן יביא פרסומות לאתרי פורנוגרפיה. לטענת פלייבוי, הייתה זו פגיעה בסימנים הרשומים שלה ובשמה הטוב, אולם בית-משפט פדרלי פסק לרעתה.

"חברות שרוצות להצליח ב-eBusiness צריכות להיות מוכנות לשימושים שנעשים במותגים שלהן ברשת", אומר מנהל "סייביילנס", אנדרו מויר , "וגם ללמוד איך להרוויח מזה". הדוח מציע לחברות דרכים להתמודד עם הבעיה. ראשית יש לוודא שלינקים שאמורים להוביל לאתר החברה אכן עובדים, לאחר מכן יש לבדוק אם ספקים שמדווחים שנגמר להם המלאי, לא מוכרים למעשה את הסחורה ברשת, כמו כן יש לבדוק ששותפים עסקיים מציגים מידע נכון על החברה, ולא מפנים גולשים לחברות מתחרות, ולבסוף יש לשים לב לאתרים אשר טוענים לקשר כלשהו עם החברה, למרות שאין כאלה קשרים.

אולם את המחקר יש לראות לאור העובדה, שלחברת סייביילנס יש אינטרס לעורר את הנושא, מה שיעודד את מכירת טכנולוגית NetSapien שבבעלותה, אשר סורקת את הרשת ואוספת מודיעין עסקי. חשוב גם לשים לב, כי מה שרע לחברות, להן מייעדת סייביילנס את המחקר, יכול להיות טוב מאוד ללקוחות, למשל מחיר מוזל לאותו מוצר או מוצר מתחרה באיכות טובה ובמחיר נמוך יותר.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by