בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האמנה האירופית נגד פשעי מחשב מעוררת זעם 

האמנה האירופית נגד פשעי מחשב מעוררת זעם

 
 
ליעד ליבנה, מערכת סי

ארגוני רבים ברחבי העולם מכנים את ההצעה 'מזעזעת' וטוענים כי יש בה פגיעה קשה בפרטיות הגולשים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האמנה האירופית נגד פשעי מחשב שהתפרסמה בשבוע שעבר עוררה את זעמם של ארגוני זכויות רבים מרחבי העולם; אלה טוענים כי האמנה מגבילה את חירויות הפרט ועלולה להוות מכשול חמור בפני זרימת המידע החופשי באינטרנט.
 
עשרים ושלושה ארגוני זכויות אדם מכל רחבי העולם חתמו השבוע על מכתב משותף נגד "טיוטת האמנה האירופית נגד פשעי מחשב". הארגונים מכנים את ההצעה "מזעזעת", ואומרים שהיא מרחיקת לכת יותר מתקנת סמכויות החקירה (חוק RIP) הבריטית, שזכתה לביקורת קשה בשל מתן ההיתר לכוחות הביטחון ל"חטט" באי-מיילים.

הארגונים סבורים, כי האמנה תביא נזק חמור לחרויות הפרט, באיצטלה של סיוע לכוחות החוק בתפיסת עברייני מחשבים, וכי חתימתה תגביל מאוד את זרימת המידע והרעיונות ברשת האינטרנט.

המועצה האירופית, המייצגת 41 ממדינות אירופה, דנה כבר מ- 1997 בהכנת אמנה כזו, שתיצור תיאום בחקיקה נגד פעולות האקינג, כתיבת וירוסים, זיוף ומרמה, ופעילות פדופילית ברשת, ותאפשר שיתוף פעולה יעיל בין המשטרות האירופיות באכיפת החקיקה הזו. בסוף חודש נובמבר, הציגה הועדה את הטיוטה ה- 22 לאמנה וחשפה אותה לביקורת ציבורית.

הנימה הדרקונית של הטיוטה זכתה מיד לקיתונות של עוינות וביקורת, ו- 35 ארגוני זכויות אדם, שהתאגדו תחת "הקמפיין לחירות אינטרנטית גלובאלית", פרסמו גילוי דעת, לפיו האמנה "מנוגדת לנורמות מבוססות בתחום הגנת הפרט".

בשבוע שעבר הוצגה טיוטה חדשה ומתוקנת, שאמורה היתה לענות על הבעיות שהציגה הטיוטה הקודמת, אך כאמור, רוב הארגונים עדיין סבורים שאין די בכך, וכי התיקונים נועדו על מנת להיות תואמים לתיקון הראשון בחוקה האמריקאית, בכדי לאפשר את צירוף ארצות הברית לאמנה בעתיד. במכתבם, מסרו הארגונים כי האמנה "ממשיכה להיות מסמך המאיים על זכויות הפרט ומרחיב את סמכויות כוחות השיטור".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by