בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שופט אמריקני: סריקה לאיתור פרצות איננה פשע  

שופט אמריקני: סריקה לאיתור פרצות איננה פשע

 
 
עידו קינן, מערכת סיו

פסיקה של בית משפט מחוזי בארצות הברית מבהירה כי סריקת 'פורט', המשמשת לאיתור פרצות אבטחה, אינה עבירה, ועל כן לא ניתן לתבוע בגינה פיצויים; לדברי מומחה לפשעי מחשב, הפסיקה מהווה תקדים חשוב ביותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית-משפט מחוזי בארצות הברית פסק לאחרונה כי סריקת `פורטים` לא פוגעת ברשתות, ועל כן היא חוקית- כך מדווח הרג`יסטר הבריטי. הפסיקה התקבלה בתביעה שהגישה חברה לתחזוק אתרים נגד מפעיל אתר שירותי החירום במדינת ג`ורג`יה, בגין סריקה שביצעה לצורכי אבטחה.
 
חברת NICS) Network Installation Computer Services), זכתה בחוזה לאחזקת מערכת שירותי החירום 911(משטרה, כיבוי-אש וכו`) של מחוז `צ`ירוקי` בג`ורג`יה. נשיא ,NICS סקוט מולטון (Moulton), החל לסרוק את הפורטים (ports) של הרשת, המשותפת למספר מערכות, כדי לאתר נקודות פריצה אפשריות. פורט (port) הוא רכיב תוכנה, המאפשר גישה לשירות במחשב, למשל דואר נכנס\יוצא והתחברות לרשת.
סריקת פורטים, שמתבצעת על פי ה-IP , הכתובת הייחודית של המחשב, מאפשרת לאתר פורטים פתוחים דרכם ניתן לפרוץ אל המחשב ולבצע בו פעולות שונות, אך הכתובת אינה לא מספקת כלים לפריצה עצמה. בהפשטה גסה, הדבר דומה לאדם, שעובר בין בתים ובודק אם הדלתות פתוחות, אך לא נכנס לגנוב.

באינטרנט ישנם כלי סריקה רבים, אשר מאפשרים סריקת פורטים עצמית או של מחשב אחר, להרצה כתוכנה או ישירות מהאתר. הם משמשים מומחי אבטחה למציאת פרצות אבטחה, והאקרים חובבים, שרוצים להוכיח כי ניתן לחדור למחשב, לגרום נזק או לגנוב מידע.

חברת VC3 , המתחזקת אתר ששייך למחוז `צ`ירוקי`, ומחובר למערכת, גילתה כי האתר עבר סריקה, ושלחה אי.מייל למולטון, אשר השיב כי הוא עובד עבור המחוז, והפסיק את הסריקה. בהמשך עירבה החברה את המשטרה, מה שהוביל להתרת החוזה של מולטון עם המחוז, ולמעצרו מספר שבועות לאחר מכן.

בהמשך תבעה VC3 את מולטון לפי סעיף נזיקין בחוק האמריקאי נגד רמאות ושימוש לרעה במחשבים, בטענה כי השקיעה זמן יקר בבדיקת העניין, שטופל כמו כל נסיון פריצה. אולם לדברי השופט, תומס ת`ראש (Thrash), החוק קובע כי יש להוכיח פגיעה בשלמות הרשת והגישה אליה, מה שלא קורה בסריקת פורט.

פרקליטתו של מולטון, ג`ניפר גרניק, אומרת כי הפסיקה טובה לחוקרי אבטחת מחשבים. "אם לקוח יבוא אלי ויגיד לי שמישהו עשה `פינג` לאתר שלו", מגיב לפסיקה עורך הדין דיויד שינדלר, בעבר תובע במשפטי פשעי-מחשב, "אני לא אמליץ לו להגיש תביעה אזרחית".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by