בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גרמניה: להשהות את זכות העבודה למדינות החדשות באיחוד 
 
 
חדשות  נענע

בגרמניה מעונינים כי אזרחי מדינות מזרח אירופה שיצטרפו בשנים הקרובות לאיחוד האירופי לא יזכו באופן מיידי באישור עבודה בכל רחבי האיחוד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קאנצלר גרמניה, גרהארד שרדר, מעוניין כי מדינות מזרח אירופה שיצטרפו לאיחוד האירופי החל משנת 2003, לא יכנסו באופן מיידי שוק העבודה האירופי. שרדאר אמר כי הצעתו היא שמדינות המזרח שיצורפו לאיחוד יאלצו להמתין שבע שנים עד אשר אזרחיהן יוכלו לעבוד בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי.
 
כידוע, כיום יכול כל אזרח באחת מ- 15 מדינות האיחוד האירופי לעבוד בכל מדינה ממדינות האיחוד, ללא צורך באישורים מיוחדים. ההסכם תקף גם לגבי נורבגיה, שאינה חברה באיחוד האירופי, אולם אזרחיה זוכים ליחס שווה בתחום שוק העבודה.


כזכור, לפני כשבועיים הסכימו מנהיגי מדינות האיחוד כי החל משנת 2003 יוכלו מדינות נוספות להצטרף לאיחוד. כ- 15 מדינות מעונינות להצטרף לאיחוד וכבר הגישו את בקשותיהן. על מנת שהמדינות המועמדות יתקבלו לאיחוד עליהן לעמוד בקריטריונים הכלכליים של האיחוד, כגון רמת האינפלציה, הריבית ומדיניות הבנק המרכזי, וכן את היציבות הדמוקרטית של המדינה. שלושת המדינות הראשונות הצפויות להצטרף לאיחוד האירופי כבר בעוד כשנתיים הן פולין, הונגריה וצ`כיה.

ראש ממשלת פולין, יז`י בוזק, אמר בתגובה לדברי שרדר כי הוא לא רוצה לראות עיכובים בתנועה החופשית של העובדים הפולנים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by