בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרס מחכה ליוסי שריד 
 
 
חדשות נענע 

רק לאחר שיוחלט במרצ האם לתמוך במועמדותו יודיע פרס האם הוא מתמודד מול ברק ושרון על ראשות הממשלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השר, שמעון פרס, אמור להחליט עד מחר (חמישי) בחצות אם יתמודד לראשות הממשלה מול ראש הממשלה, אהוד ברק ומול יו"ר הליכוד, ח"כ אריאל שרון. היום אמור פרס לפגוש את יו"ר מרצ, ח"כ יוסי שריד, כדי לקבל החלטה סופית.
 
אישים פוליטיים שנפגשו אתמול עם פרס התרשמו, כי הוא מעוניין להתמודד, וכי הוא ממתין רק להכרעתה של סיעת מרצ האם לתמוך בו. לדברי אותם גורמים, הוא מאמין, על סמך סקרים שהוצגו בפניו, כי יביס את ברק בסיבוב הראשון וינצח את שרון בסיבוב שני.

אתר "הארץ" מדווח כי אם פרס לא יודיע היום על החלטתו, יכנס מחר שריד, ישיבה מצומצמת של בכירים במרצ, ובהם הסופר עמוס עוז שהביע אתמול התנגדות למועמד נוסף כדי לקבל ההכרעה לגבי עמדת המפלגה.

לדברי שריד שני שיקולים יכריעו את הכף אצל מרצ: איך מנצחים את מועמד הימין, יו"ר הליכוד אריאל שרון, ואיך מקדמים את תהליך השלום.


כדי להתמודד באופן עצמאי, פרס זקוק לעשרת הקולות של הח"כים ממרצ. בכירים במרצ העלו את התסריט על פיו הם יאפשרו לו להתמודד, בתנאי שאם יושג הסכם בין ישראל לפלסטינים בשבועות הקרובים, הוא יסיר את מועמדותו ויתייצב מאחורי אהוד ברק.
בינתיים, בודק פרס גם האם יוכל לקבל את תמיכתן של סיעות אחרות, המונות בינתיים רק תשעה ח"כים, ובהן יהדות התורה, עם אחד והבחירה הדמוקרטית. אחד ממקורביו אמר ל"הארץ": "אם תיווצר קונסטלציה פרלמנטרית שתאפשר לשמעון פרס להתמודד - הוא יתמודד".

ראש הממשלה, אהוד ברק, ואנשיו המשיכו אתמול להפעיל לחצים כבדים על פרס ומקורביו ועל מרצ, כדי למנוע את ההתמודדות. ברק נפגש עם שריד וביקש ממנו לא לתמוך במועמדותו של פרס. ביום שני בלילה נפגש ברק עם פרס וביקש ממנו להתגייס לקידום תהליך השלום. ברק הציע לפרס לצאת לשליחות מדינית במרוקו. פרס עדיין לא השיב לו. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by