בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סקר: רק מחצית מן הנוער בעולם הוריד מוסיקה מן הרשת 

סקר: רק מחצית מן הנוער בעולם הוריד מוסיקה מן הרשת

 
 
עידו קינן, מערכת סיו

הסקר בדק את הרגלי צריכת המוסיקה בקרב 5000 צעירים ברחבי העולם; מומחים מעריכים כי עד 2005 רבע משוק המוסיקה יהיה באינטרנט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סקר חדש של חברת "איפסוס רייד" מגלה כי רק כמחצית מן הצעירים המחוברים לאינטרנט ברחבי העולם הורידו קבצי מוזיקה מהרשת . הסקר נערך בקרב למעלה מחמשת אלפים אנשים בגילאים 12 עד ,24 בשש-עשרה מדינות.
 
המובילות בתחום הן קנדה עם 66 אחוז ושבדיה עם 64 אחוז.עוד נמצא כי יותר ממחצית מבני הנוער בארצות הברית, טיוואן, הולנד ודרום-קוריאה משתתפים בחגיגה.

עוד עולה מתוצאות הסקר כי 55 אחוזים מהבנים בין גילאי 12 ו-17 אמרו כי הורידו קבצי מוזיקה, זאת לעומת 41 אחוזים בלבד מקרב מהבנות. רוב עצום של 90 אחוזים מאלה שהורידו בעבר שיר, אמרו כי הם יורידו שירים נוספים.

"הצעירים של היום, עם הרבה זמן ומעט כסף, מתרגלים לערוצי הפצה דיגיטליים כאמצעי לשמיעה ורכישה של שירים", אומר מנהל מחקר בכיר ב"איפסוס רייד", מט קליינשמיט,לדבריו צפוי גידול בהורדות השירים עם כניסת אינטרנט מהיר ורשתות סלולריות מדור שלישי (G3). בנוסף מעריך קליינשמיט ,כי הצעירים הללו יתחילו להשפיע על תעשיית המוזיקה הדיגיטלית כאשר יתחילו לעבוד לפרנסתם ויהוו כוח קנייה משמעותי,אולם הערכה זו עומדת בסתירה לנתוני סקר של PC Data מיולי השנה, בו השיבו כי 51 אחוזים מהנשאלים שיורידו פחות מוזיקה מהרשת, אם יאלצו לשלם עבורה, רק שבעה אחוזים אמרו שיורידו יותר מוזיקה.

מחקרי שוק מראים, כי עד ,2005 רבע משוק המוזיקה יהיה באינטרנט, עם רווחים של למעלה מחמישה מיליארד דולר. באותה שנה גם יעלם סופית התקליטור, אותו יחליפו מכשירים ניידים שיאכסנו מוזיקה במדיה דיגיטלית בפורמט ,MP3 טוען סקר של מכון הצרכנות הבריטי מורי מנובמבר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by