בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קלינטון נפגש עם צוותי המו"מ; אופטימיות בוושינגטון 
 
 
חדשות  נענע

צוותי המו"מ נפגשו הערב עם קלינטון. אולברייט: 'השינוי מגיע מהאיזור עצמו'

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסתיימה פגישתו של נשיא ארצות הברית, ביל קלינטון, הערב (רביעי) עם צוותי המשא ומתן של ישראל והפלסטינים. הפגישה ארכה כשעה וחצי, כפול מהזמן שהועיד לה קלינטון.
 
מיד לאחר הפגישה אמר שר החוץ שלמה בן עמי כי אם יימשכו הדיונים כפי שהתחילו, עשוי הדבר להביא לידי הסכם.

"אנחנו מתרשמים שהם רוצים הסכם, הם מתרשמים שאנחנו רוצים הסכם". לדבריו, השאלה היא, האם אפשר לתרגם את הרצון הזה לפתרון הבעיות העומדות למשא ומתן. "זה לא פשוט", אומר בן עמי, "צריך לנסות את זה".

שר החוץ הוסיף כי במהלך הפגישה הציע קלינטון מספר מסגרות לפתרון בעיות הפליטים, ירושלים והגבולות. לדבריו, קלינטון מוכן לפסגה, רק אם הצלחתה תובטח מראש.

עוד אמר בן עמי כי כל הצדדים שואפים למצות את הדיונים עד קצה גבול היכולת.

 
הפלסטינים אומרים כי המשלחות הופכות כל אבן כדי להגיע להסכם.

ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני, סאיב עריקאת, אמר כי בדיונים עלו חילוקי דעות, אך השיחות הן רציניות מאוד.

לפני הפגישה דיברו האמריקנים והישראלים על אווירה טובה וחיובית בשיחות. מזכירת המדינה האמריקנית, מדלן אולברייט, הביעה אף היא אופטימיות: "היום אני חושבת שיש תחושה, שקיימות הזדמנויות".

"כמה מהשיקולים שהביאו לשינוי הם ראש הממשלה אהוד ברק שהחליט על גישה חדשה" המשיכה אולברייט, "ונתנו לנו להבין, שייתכן שגם היו"ר ערפאת חושב שזה הרגע הנכון". מחר אמורה אולברייט להצטרף לדיונים.

הערוץ הראשון מדווח כי לפני המפגש עדכן קלינטון את הנשיא הנבחר ג`ורג` וו. בוש בדבר השיחות. בן עמי, לעומתו, התקשר היום לקונדליסה רייס, שתכהן כיועצת לביטחון לאומי בממשל בוש, ועדכן אותה בפרטי הדיונים.האם יצא עשן לבן מחדרי הדיונים בוושינגטון? מדברים על זה עכשיו בפורום אקטואליה בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by