בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרס: החלטתי להתמודד; בעבודה יוזמים מהלך לסילוקו מהמפלגה 
 
 
חדשות נענע 

המשמעות: אם יפסיד או יפרוש - לא יוכל לכהן כשר; פרס על ברק: רשע, הרס את מפלגת העבודה; מקורבי ברק מפעילים לחץ כבד על פרס ועל מרצ; מרצ עדיין מתלבטת - תודיע על החלטתה מחר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמים במפלגת העבודה יוזמים מהלך לסילוק השר לפיתוח איזורי, שמעון פרס, מהמפלגה, אם יגיש את מועמדותו לראשות הממשלה. בכירים במפלגה אמרו הערב (רביעי) שאם יתמודד פרס על ראשות הממשלה, הרי שלפי חוקת מפלגת העבודה ניתן יהיה לקבוע שמדובר בפרישה. במקרה כזה, פרס לא יוכל להתמנות לשר, אם יסיר את מועמדותו או יפסיד בבחירות.
 
בגלי צה"ל דווח כי במקביל מפעילים הערב בכירים במפלגת העבודה לחצים כבדים על פרס שלא להציג את מועמדותו מול ראש הממשלה, אהוד ברק, ועל סיעת מרצ, שלא לתמוך בו אם אכן יציג את מועמדותו. מקורבי ברק העבירו למרצ מסר לפיו תמיכה בפרס תתפרש על ידי ערפאת כביטוי לכך שלראש הממשלה אין מנדט להשגת שלום. מקורבי פרס מספרים כי לחצים שלא לתמוך במועמדותו מופעלים על מרצ גם מצד הקיבוץ הארצי.
 

פרס: 'החלטתי לרוץ'

פרס עצמו נועד הערב עם יו"ר מרצ, ח"כ יוסי שריד, וביקש ממנו להמליץ למועצת מרצ לתמוך במועמדותו. פרס שב והתחייב בפגישה להסיר את מועמדותו, אם ישיג ברק הסכם שלום. בקול ישראל דווח כי שריד סירב להתחייב לכך ואמר כי הוא עצמו מתלבט וכי טרם גיבש דעה.

בצאתו מהפגישה אמר שריד כי מועצת מרצ תתכנס מחר בבוקר ותכריע סופית בשאלה. לאחר הפגישה הודיע פרס רשמית כי הוא מתכוון להתמודד על ראשות הממשלה. "אני עברתי על הקשיים ואני החלטתי לרוץ, בגלל שאני מאמין שהסיכוי עם מועמדתי לנצח את הצד השני, הוא יותר גדול", אמר פרס. פרס הוסיף כי אינו יכול, מבחינה חוקית, להציג את מועמדתו ללא תמיכת מרצ.

בינתיים סיעת מרצ מפוצלת: חברי הכנסת נעמי חזן, מוסי רז, וחוסניה ג`בארה מובילים את מחנה התומכים במועמדותו של פרס; חברי הכנסת אבשלום וילן וחיים אורון מנהיגים את תומכי ברק; ואילו יו"ר הסיעה, ח"כ יוסי שריד, וחברי הכנסת זהבה גלאון ורן כהן, עדיין מתלבטים. שריד אמר היום כי מרצ מעוניינת להריץ מועמד לראשות הממשלה, אך בכל מקרה זה לא יהיה הוא עצמו.

פרס פנה היום גם לח"כ רומן ברונפמן בניסיון לגייס את תמיכת סיעת "הבחירה הדמוקרטית" במועמדותו לראשות הממשלה, אך פניו הושבו ריקם.
 
 

ח"כ ויצמן שירי: 'אין לי ספק שפרס יפסיד בבחירות'

בתוך כך המאבק סביב מועמדותו של פרס הופך אישי מכוער ככל שנוקפות הדקות. הערוץ הראשון מדווח כי הערב קיבל פרס שיחות טלפון ממתקשרים שאיימו כי "יגמרו אותו" אם יתמודד מול ברק. ח"כ ויצמן שירי, ממקורביו של ברק, אמר כי פרס אולי ינצח את ברק בסיבוב הראשון, אך "אין לי צל של ספק שהוא יפסיד בבחירות" בסיבוב השני.

פרס אמר היום בשיחות פרטיות כי ברק הוא "אדם רשע". פרס דחה את ההאשמות כלפיו, כאילו הוא מפרק את מפלגת העבודה, וטען כי ברק הוא זה שפירק את המפלגה.

בתגובה לפרסומים לפיהם עתיד ברק להזמין את פרס לפגישה אישית, אמרו היום מקורבי כי פרס לא יסרב לבוא לפגישה עם ברק, אם יוזמן. לדבריהם, פרס אינו מבקש ואינו דורש דבר.

האם על מרצ לתמוך במועמדותו של פרס? מדברים על זה עכשיו בפורום בחירות בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by