בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קלינטון קוצב10 : בינואר כמועד אחרון למו"מ על הסכם קבע 
 
 
חדשות  נענע

הנשיא האמריקני כינס אמש את משלחות ישראל והרשות הפלסטינית והציג מספר מסגרות לפתרון בעיות הפליטים, ירושלים והגבולות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא ארצות הברית, ביל קלינטון, שמסיים בעוד כחודש את תפקידו כינס אמש (רביעי) את צוותי המשא ומתן של ישראל והרשות הפלסטינית. בפגישה חשף קלינטון בפני הצדדים את תפיסתו לעקרונות המשא ומתן להסדר הקבע.
 
על סמך ההסכמות שהושגו בקמפ-דיוויד והשיחות בין הצדדים אח"כ, חיבר קלינטון תוכנית לשם קידום המשא ומתן בין הצדדים. בשל כהונתו המתקרבת לסיום עדכן קלינטון את הנשיא הנבחר, ג`ורג` בוש בפרטיה עוד לפני שחשף אותה בפני הצדדים.

מגלי צה"ל נמסר כי קלינטון קבע את העשרה בינואר כיעד לסיום המו"מ וחתימה על הסכם, זאת עשרה ימים בלבד לפני סיום כהונתו. בעיתון "ידיעות אחרונות" דווח כי בנוסף לכך פרס קלינטון בפני הצדדים מספר מסגרות לפתרון הנושאים העומדים במחלוקת ובהם: ההסדר הטריטוריאלי, ירושלים, העיר העתיקה, הפליטים, סידורי הביטחון וסוגיית סיום הסכסוך.
 

הצעותיו המפורטות של קלינטון

לדברי קלינטון בהסדר הקבע חייב להיכלל סעיף על פיו "הגיע הסכסוך הישראלי-פלסטיני לסופו". משמעות העניין היא שההסכם יכריז על סוף לתביעות הפלסטיניות.

בנוגע לירושלים ולעיר העתיקה קבע קלינטון את העיקרון: "כל שטח שמיושב ביהודים- יישאר בריבונות ישראלית וכל שטח שמיושב בערבים-ימסר לריבונות הפלסטינית". זאת לדבריו, תוך הכרה בזיקה של כל צד למקומותיו הקדושים. בנוגע לחלוקת השטח אמר קלינטון כי הפשרה חייבת להימצא בין 90 ל-100 אחוזים מהשטח שימסרו לפלסטינים.

בנודע לסידורי הביטחון קבע הנשיא היוצא כי ההסכם חייב להבטיח את "דאגותיה הביטחוניות הלגיטימיות של ישראל", כהגדרתו. קלינטון לא התעלם אף מסוגיית הפליטים השנויה במחלוקת, אשר הצדדים חשבו עד לא מזמן שלא לדון עליה על מנת להשיג הסדר ביניים נוסף ביתר הסוגיות. לדברי קלינטון יש למצוא מנגנון שיאפשר את פתרון הבעיה, אשר יתחשב בעובדה שישראל אינה לוקחת אחריות לגורל הפליטים, ומצד שני הפלסטינים יצהירו כי אין להם דרישות נוספות בנושא.


האם יצליחו הצדדים לסיים סכסוך בן יותר ממאה שנים בתוך פחות מחודש? מדברים על זה עכשיו בפורום אקטואליה בנענע
 
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by