בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ג'ורג' וו. בוש - איש השנה של טיים 

ג'ורג' וו. בוש - איש השנה של טיים

 
 
עידו קינן, מערכת סיו

פרקליט נאפסטר, דיויד בויס, שגם היה בצד התביעה במשפט מיקרוסופט, במקום גבוה בין המתחרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
איש השנה של המגזין "טיים" לשנת 2000 הוא הנשיא הנבחר של ארה"ב, ג`ורג` וו. בוש. אולם במקום גבוה בין המתחרים הגיע דיויד בויס (Boies), שייצג את הממשל האמריקאי בתביעה נגד מיקרוסופט, ולאחר מכן את נאפסטר, בתביעה שהגישו נגדה חברות התקליטים הגדולות.
 
בויס נולד באילינוי ב-.1941 הוא סבל מדיסלקציה, ולמד לקרוא רק בכיתה ג`. בגיל שלוש-עשרה עקר עם הוריו ושלושת אחיו הצעירים לקליפורניה. כשני הוריו, חשב להיות מורה, אולם באוניברסיטה למד משפטים. בויס, אז נשוי עם שני ילדים, סולק מהאוניברסיטה עקב רומן שניהל עם אשת פרופסור, עימה התחתן מאוחר יותר, ואחר כך התגרש והתחתן בשלישית(!). הוא סיים את לימודי המשפטים באוניברסיטה אחרת, והצטרף למשרד עורכי דין ניו-יורקי, אותו עזב אחרי כשלושים שנה, כשהתבקש לא לקחת תיק, אשר אחד מהנתבעים בו היה תאגיד טיים-וורנר, שהיה לקוח גדול של המשרד. היום הוא בן ,59 חבר במשרד עורכי-הדין "בויס, שילר ופלקסנר", וגובה - אתם יושבים? - 750 דולר לשעה.

אולם למשרד-המשפטים האמריקאי, ששכר אותו כיועץ במשפט המונופול נגד מיקרוסופט, עשה הנחה משמעותית: רק 40 דולר לשעה. "זה לא קשור לטיעונים משפטיים יצירתיים, זה לא קשור לטיעונים כלכליים יצירתיים", אמר על המשפט. "זה קשור להיגיון הבריא, לעובדות, ולמה שקורה בעולם האמיתי". באפריל פסק בית-המשפט נגד מיקרוסופט, והחליט על פירוקה, וזו עירערה על ההחלטה.

בויס הצטרף ביוני לצוות ההגנה של נאפסטר, אשר נתבעה על ידי איחוד חברות התקליטים האמריקאי, ,RIAA לחסום שירים שחברי האיחוד מחזיקים בזכויות היוצרים עליהם. "המקרה הזה מעלה שאלות חשובות לגבי אכיפתם של חוקי זכויות היוצרים במדיום החדש", נכתב בהצהרה שפרסם עם הצטרפותו לצוות ההגנה. הוא טען, כי נאפסטר מאפשרת תפוצה גדולה ומהירה של מידע, דבר שהוא רואה כחיובי.

בניגוד למשפט מיקרוסופט, שהוכרזה כמונופול, טוען בויס כי הפעם מדובר בקרטל של חברות התקליטים הגדולות, אשר לטענתו מנצלות את כוחן ומשתפות פעולה כדי למנוע הפצת מוזיקה בערוצים חלופיים, מה שמפקיע מידיהן את הזכויות על השירים. טענה נוספת שלו היא, שנאפסטר לא מרוויחה כסף על הקבצים, ולכן לא עוברת על חוק זכויות היוצרים. צו שהוצא לסגירת השירות באוגוסט, בוטל בבית-משפט לערעורים. חברת ברטלסמן חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם נאפסטר, שתתחום את שיריה של ,BMG השייכת לברטלסמן, באזור נפרד, ותגבה עבורם תשלום. BMG קוראת לשאר התובעות ללכת בעקבותיה.

לאחרונה ניהל בויס בהתנדבות את המאבק המשפטי להכתרתו של אל גור לנשיא ארצות-הברית, אולם התוצאות ידועות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by