בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ה -FBI : אי אפשר לסמוך עליו 

ה -FBI : אי אפשר לסמוך עליו

 
 
עידו קינן, מערכת סיו

לפי דוח על תוכנת יירוט האימיילים של ה-FBI, קרניבור, שמירה על הפרטיות נתונה לחסדי סוכני ה-FBI בלבד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הדוח המלא על קרניבור, תוכנת יירוט האימיילים של ה-,FBI פורסם לאחרונה, והתוצאות לא מעודדות. הרג`יסטר הבריטי מדווח, כי לפי הדוח, ההגנה על פרטיות הגולשים תלויה אך ורק ברצונם הטוב של סוכני ה-.FBI
 
התוכנה מותקנת על גבי מסוף נטול מקלדת ומסך, כנראה כדי למנוע מעובדי ספקיות האינטרנט גישה אל המידע. התוכנה מופעלת מרחוק, דרך קו טלפון, ומאפשרת איסוף מידע שמועבר דרך הספקית, מכותרות של אימייל ועד תכתובות מלאות. ניתן להריץ חיפוש על פי מילה בודדת או רצף מילים, כמו במנועי חיפוש ברשת.

המפעילים יכולים לבצע מעקב לפי כתובת ה- IP(מספר המשויך למחשב לשם זיהויו ברשת) או מספר פורט (,port תוכנת גישה לשירותים שונים על גבי המחשב), על ידי הזנת מספר פורט או IP ספציפי, או טווח מספרים.

ממצאי הדוח בסוגיית הפרטיות, אשר הטרידה ארגונים להגנה על פרטיות, והובילה למחקר הנוכחי, לא מעודדים. הסוכנים שאחראים על איסוף המידע, כותב הדוח, מונעים על ידי הצורך להשיג ראיות לפי החוק, כדי שיהיו קבילות בבית-משפט. אולם החוק המגדיר את חוקיות יירוט המידע לא תקף לגבי תקשורת אלקטרונית, כך שייתכן כי מידע שנאסף לכאורה בצורה לא חוקית, למעשה לא ייפסל כראייה.

אם בכל זאת יהיה צורך לנקוט צעדים נגד סוכני FBIאשר אספו מידע מעבר למה שאושר בצו בית-משפט, לא ניתן יהיה לעשות כן, מכיון שכל המשתמשים נכנסים למערכת קרניבור תחת אותו שם משתמש וסיסמה, וממילא אין רישום של הפעולות שהתבצעו בה.

בעקבות לחץ של ארגוני שמירת פרטיות, משרד המשפטים האמריקאי הזמין בספטמבר מחקר בלתי-תלוי על פעילות התוכנה. את המחקר ביצע ,IITRI מכון המחקר של אוניברסיטת אילינוי. דוח הביניים, כמו הדוח הנוכחי, פורסם באתר משרד המשפטים, וגרר ביקורת רבה מצד אותם ארגונים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by