בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יואב יצחק יוצא נגד נועם רוטר 
 
 
עידו קינן, מערכת סיו

יצחק אוסר על רוטר להציב לינקים לאתרו ומכנה אותו 'ילדון שהשתן עלה לו לראש'; רוטר בתגובה: 'לפני שאתה פונה בתלונות אינטרנטיות, שאל חברים שמבינים קצת'

 
 
 
 
 
 
 
 
 
העתונאי יואב יצחק, שהשיק באחרונה אתר בשם "חדשות מחלקה ראשונה" (NFC), פנה ביום שלישי באי.מייל לנועם רוטר בדרישה להסיר קישור לאתרו שהופיע באתר רוטר.נט. יצחק ליווה את דרישתו באיום בסנקציות משפטיות.
 
הלינק המדובר הופיע בהודעה שהשאיר גולש בפורום "סקופים וחדשות" באתר רוטר.נט, אולם אינו מוביל לכתבה באתר של יצחק, אלא לעותק שלה שמופיע על שרת של IOL.

רוטר פרסם בפורום את המכתב שקיבל ואת תשובתו, תוך שהוא מלגלג על יצחק שלדבריו `לא מבין באינטרנט אפילו ברמה של מתחיל`. הוא כותב כי פרסם את האי.מייל, שנשלח אליו באופן פרטי, מכיון שכעס על האיומים של יצחק. `אם יואב יצחק היה פונה בצורה נימוסית`, הוסיף רוטר, `הייתי אולי סוגר את זה בינינו`.

במכתב שני וחריף, שגם אותו פרסם רוטר באתר, מכנה יצחק את רוטר `ילדון שהשתן עלה לו לראש`. עוד הוא כותב כי ציטוט כתבותיו מהווה פגיעה בזכויות היוצרים שלו. אביו של נועם רוטר, ישעיהו רוטר, מסר בתגובה כי ציטוט של חדשה אין בו משום הפרת זכויות יוצרים ומדגיש כי במידה והכתבה היתה מופיעה ללא אזכור שמו של יצחק, היה בכך טעם לפגם.

`נתינת לינק לאתר של יצחק זו צורה של נתינת קרדיט`, מחזק ישעיהו את דברי בנו. יש לציין, כי הודעה אחרת בפורום מצטטת ידיעה של יצחק ללא קרדיט, בצירוף לינק לעמוד פנימי ב-NFC.

יואב יצחק אישר לסיון.קום כי אכן שלח את המכתב וכי קיבל תשובה מרוטר. יצחק לא הסכים להרחיב בנושא. בעבר, סרב יצחק לחשוף בפנינו את המודל העסקי של האתר, שמופעל במימון עצמי.

מודלים אפשריים הם פרסום, שקיים היום באתר של יצחק; הסכמי סינדיקציה עם אתרי תוכן, פורטלים ועיתונות-מודפסת; וגביית דמי מנוי מקוראים. כיום ניתן לקרוא באתר בחינם, אך לפני כן יש להירשם אליו. מבדיקה הנושא עולה כי פקודת העתונות מגדירה בלעדיות על ידיעה למשך 48 שעות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by