בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מהו מספר הגולשים באינטרנט ? 

מהו מספר הגולשים באינטרנט ?

 
 
יניב קרן, מערכת סיון

מספר הגולשים בעולם נע כיום בין 400 מיליון ל200 מיליון איש; השוני במספרים נובע מכמה סיבות; טווח זה מציב סימן שאלה גדול בהתייחס ליכולת של מכוני המחקר לפרסם נתונים שכאלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מספר אתרי מחקר מובילים פרסמו לאחרונה נתונים עדכניים לכאורה על מספר הגולשים בעולם. אולם המספרים אינם זהים ובין מכוני המחקר השונים נמצאו הבדלים תהומיים של כמה עשרות מיליונים. השוני הרב מעורר את שוב את הבעייתיות בהגדרת "גולש/ת" ובקושי לנטר פעילות מקוונת.
 

לפני כשבועיים פרסם מכון המחקרים האמריקאיeMarketer מחקר חדש בו נכתב בין השאר כי רק חמישה אחוז (229.8 מיליון איש) מאוכלוסיית העולם מחוברת לרשת. מכון המחקרים הגדיר "גולש" כאדם שנכנס לרשת פעם בשבוע למשך שעה לפחות.

מכון המחקרים Nua היה קצת יותר לארג` ועל פי הנתונים המתפרסמים באתר מספר הגולשים בעולם עמד בסוף חודש נובמבר על 407.1 מיליון. במכון המחקרים IDC החליטו כנראה להיות "סולידיים" ועל פי הפרסומים האחרונים מספר הגולשים בעולם עומד כיום על 338 מיליון. המכון מגדיר גולש כמי שגלש לפחות פעם אחת ברבעון האחרון של השנה. עם זאת, ציינו אנשי המכון כי החל משנת 2001 תעשה הבדיקה כל שבוע או כל חודש לסירוגין.

על מנת לעשות קצת סדר פנינו למכוני המחקר וביקשנו להבין מה גורם להבדלים המהותיים. בתגובה הסבירו ב`נואה` כי המידע שלהם מתבסס על נתונים `היסטוריים` שנמסרים ממדינות ואזורים שונים בעולם ואילו המידע של eMarketer מתבסס על הערכת מספר הגולשים הנוכחי.

הקושי בקבלת דיווח עדכני ממדינות שונות במיוחד ממדינות העולם השלישי הוא שמקשה על הצגת נתונים עדכניים. מנהל התקשורת במכון המחקרים eMarketer , גארי גלאטי, מסביר כי מעבר לבעיית הגדרת "הגולש" קיימת גם בעיה של דעות קדומות הגורמת להטיה מחקרית אצל גופים שונים המונעים בין השאר מאינטרסים כלכליים.

ניסיון קצר זה ללמוד מה הבעייתיות בקבלת נתונים על מספר האנשים בעולם שמחוברים לרשת, מלמד כי הנתונים השונים שמתפרסמים חדשות לבקרים בעייתיים מאוד, מעבר לעצם העובדה שהם מסייעים מאוד בייצור כותרת חדשה אין להם הרבה ערך מוסף. לכן לא נותר לנו אלא להמליץ לקוראינו אשר מעונינים באמת לדעת מה מספר הגולשים בעולם, לערוך סקר בעצמם או להתייחס לנתונים השונים כאל הערכה
גסה בלבד. שאלת המיליון דולר תישאר ככל הנראה ללא מענה מדויק.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by