בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המשלחות חוזרות מארה"ב, המחלוקות נותרו ללא שינוי 
 
 
חדשות  נענע

במהלך השבוע יקבלו ברק וערפאת החלטה לגבי המשך המו"מ על פי הדיווחים שיקבלו מראשי המשלחות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לאחר פגישתם היום (שבת) עם נשיא ארה"ב, ביל קלינטון, בבית הלבן, הודיעו ראשי המשלחות למשא ומתן כי בשיחות הועלו רעיונות חדשים, אולם עדיין נותרו מחלוקות בסוגיית ירושלים, הפליטים וההתנחלויות.
 
אתר "הארץ" מדווח כי ראש המשלחת הישראלית, השר שלמה בן עמי, אמר: "אנחנו מרגישים שבהחלט יש על מה לדבר". בן עמי הוסיף כי עד יום רביעי יקבלו המנהיגים, ראש הממשלה אהוד ברק ויו"ר הרשות הפלשתינית, יאסר ערפאת, החלטה בנוגע להמשך המו"מ.

ראש המשלחת הפלסטינית, סאיב עריקאת, התייחס לסיכויים לכינוס פסגה ואמר שפסגה תתקיים רק אם יהיה ברור כי היא תצליח. גם עריקאת אישר שנותרו עדיין פערים בין הצדדים.

גורמים אמריקניים אמרו, כי השלב הבא יכול לכלול את בואם של אישים מהמזרח התיכון לוושינגטון, או בואם של נציגים אמריקנים לאזור, אך הדגישו, כי אין כוונה לכנס פסגה רק לשם מפגש האישים.

שרת החוץ, מדלן אולברייט, נועדה הלילה עם הצוותים ואמרה כי הזמן אוזל וחלון ההזדמנויות להשגת הסכם שלום בין ישראל והפלסטינים עלול להיסגר בקרוב. אולברייט ציינה כי שני הצדדים מעונינים בעזרתו של הנשיא במו"מ.

הצוות הפלסטיני טוען כי המשבר הנוכחי בשיחות נובע מהעובדה שנציגי ישראל חזרו בהם מהסכמתם להעניק לפלסטינים 95 אחוזים משטח הגדה וריבונות בהר הבית. בוושינגטון סבורים כי לאחר שברק הצליח למנוע את התמודדות פרס על ראשות הממשלה הוא מקשיח את עמדותיו לקראת ההתמודדות מול שרון .


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by