בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עיתונות טובה בלי מנהלים 

עיתונות טובה בלי מנהלים

 
 
עידו קינן, מערכת סיו

עיתונאים שפתחו בשביתה הוכיחו לעולם שהם יכולים להסתדר גם בלי החלק המנהלתי; השובתים הקימו אתר עצמאי שזוכה לכניסות רבות; בעקבות ההצלחה המקוונת יצאה גם מהדורה מודפסת; כסף עדיין אין אבל המוטיבציה גבוהה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעוד שני היומונים הגדולים בסיאטל מדשדשים בעקבות שביתת העיתונאים שהחלה לפני כחודש, אתר החדשות העצמאי של השובתים מושך אליו עשרות אלפי קוראים, מדווח אתר החדשות .Wired העיתונאים השובתים לא הסתפקו באתר ושלושה ימים לאחר עלייתו הוציאו גם גרסה מודפסת.
 
לפני כחודש, פתחו עיתונאי שני היומונים הגדולים בסיאטל, "סיאטל טיימס" ו"סיאטל פוסט אינטליג`נסר", בשביתה. למחרת כבר העלו לרשת אתר חדשות, "סיאטל יוניון רקורד", שנקרא על שם עיתון פועלים, שיצא לאור בשביתה הגדולה של סיאטל ב-.1919 האתר החל כאוסף מקרי של כתבות ודיווחים מהשביתה, אולם הוא התפתח, וכיום מספק חדשות עולמיות, חדשות מקומיות מסיאטל, מדורי ספורט, פנאי, בידור, וטורים של השובתים.

הכניסות עלו ממאה אלף ביום הראשון, למעל 171 אלף בשמיני בדצמבר. האתר כבר מאפשר חיפוש בארכיון. הגרסה המודפסת, שהודפסה לראשונה מספר ימים לאחר עליית האתר, יוצאת כיום שלוש פעמים בשבוע.

"להוציא את העיתון זה פשוט פיצוץ", אומר אחד העורכים השובתים, ג`ון רייאן, רייאן מתאר את חוויות ההוצאה לאור ככאוס מוחלט מצד אחד וכיף גדול מצד שני. במהלך החודש החולף הספיקו הכתבים לחשוף סקופ, אשר העבודה עליו החלה לפני תחילת השביתה. לצד ההצלחות המקצועיות מצבם הכלכלי של הכתבים ממשיך להיות רע, הם מקבלים סכום זעום של 200 דולר מקרן השביתה, אולם עובדה זו אינה מונעת מהם לעבוד במסירות. על מנת לנסות ולהטיב עם מצבם הכלכלי הרוע הציבו השובתים באנרים באתר הקוראים לקוראים לתרום למטה המאבק של השביתה.

העיתונים המודפסים בארצות הברית מגובים מזה מספר שנים באתרים, כאשר האתר של ה"אינטליג`נסר" הוא העתק של העיתון, ואילו אתר "טיימס" מחזיק בצוות מדיה-חדשה חצי-אוטונומי. המצב די דומה לזה ששרר בארץ עד לאחרונה, כאשר מעריב החזיק אתר זהה לעיתון, וידיעות אחרונות תפעל את ,Ynet שהיה עצמאי לחלוטין. אולם לאור אי הודאות בשוק האינטרנט בכלל, והתוכן בפרט, עבר ידיעות המודפס לשתף פעולה עם האתר, ואילו מעריב מנסה לתת באתרו ערך מוסף למהדורה המודפסת בצורת מציג כותרות מתפרצות וחדשות בוידאו.

המשא ומתן בין העיתונאים להנהלה עדיין תקוע, והעיתונים המודפסים, שנמצאים בבעלות משותפת, פתחו בצעדים להחליף את העיתונאים השובתים בעובדים חדשים, לצמיתות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by