בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שנת 2000 ברשת, הביזאר שולט 

שנת 2000 ברשת, הביזאר שולט

 
 
אורן ליברמן, מערכת ס


מספר סיפורים ביזאריים באינטרנט, שכדאי לשים לב אליהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שנת אלפיים החלה בציפייה להתמוטטות עולמית. "באג אלפיים" קראנו לו. חיכינו וחיכינו, שדרגנו מחשבים, התקנו מערכות הגנה, טובים ורעים - כולם התאחדו להגן על העולם מפני מה שהיה נראה כטעות אנושית אחת מלפני עשרות שנים, עליה נשלם ביוקר.
 
כיום, בראי ההיסטוריה, ניתן אפילו כבר לצחוק מהעניין. עולם שלם נרתם למשימה אחת - ולראשונה מתאחד כנגד אויב אחד. אם תוסיפו קצת תפאורה ניתן יהיה לעשות מזה את סרט המדע הבדיוני שאף אחד מעולם לא חשב עליו. שובר קופות.

אך שנת אלפיים, מסתבר, סיפקה לנו לא מעט סיפורים על גבול הביזאר והרבה אחריו, שהשאירו אותנו פעורי פה, אולי אפילו יותר מאותו באג נעלם. דומה כי החיבור הגלובלי לכל נקודה בעולם מראה לנו מה שמעולם לא יכולנו לראות לפני כן - כל מקום והסיפור המאוד לא קונבנציונלי שלו.

לפניכם מספר סיפורים אשר בחרתי - חלקם טראגיים, חלקם משעשעים, אך שאלה אחת עומדת בבסיס כולם: האם היו קיימים אלמלא האינטרנט?

לוחות הברית עדיין לא הגיעו לרשת

בשנה בה העלתה הספרייה המלכותית הבריטית את העותק המקורי של התנ"ך לרשת, סיפור מעניין בפני עצמו, היינו מצפים כי משהו מרוח ספר הקודש ישפיע על פשעי האנושות הקשורים לרשת. לצערנו נתקלנו השנה במספר סיפורי זוועה, מהצד לא נותר אלא לפעור את הפה.

דיאנה דיאן, למשל, בוודאי הייתה שמחה להמשיך את הצ`אט הקולי אותו ניהלה עם חבריה לרשת, אלמלא החליט בעלה לירות בה שלוש יריות, בעודה צועקת להם לעזרה.

חבריה הוירטואליים של דיאנה אכן הזעיקו משטרה, ולזו נותר למצוא רק את גופתה של הגולשת המסכנה. צאו וחשבו כיצד הייתם אתם הייתם מרגישים מהצד השני של אותו מסך למשמע אותן שלוש יריות.

ואכן, תהום נרחבת פעורה, לעתים, בין העולמות השונים של הגולשים, המצויים מ"עברו" השני של המסך.

כך למשל טראוור טאסקר הבריטי הרחיק לכת עד דרום קרוליינה בארה"ב על מנת לפגוש את אהובתו הוירטואלית בת ה-,30 לה אפילו תכנן להציע נישואין. אגדה וירטואלית המתעוררת לחיים אמיתיים? אולי. הכל באמת יכול היה להיות טוב ויפה, אלמלא התברר לו עד מהרה כי ה"נסיכה" עליה חלם היא לא אחרת מאשר אסירה בת 65 אשר התכתבה איתו מבית הסוהר. פשעה של הגברת אגב, הסתכם "בסך הכל" בהקפאת גופתו של שותפה לדירה במקפיא. אז מה אם היא גם ניסרה אותו כדי שייכנס לשם?

גדול ככל שיהיה כאב ליבו של טאסקר (ועל פי הצהובונים הבריטיים, אשר טרחו להמשיך לעקוב אחר הסיפור הפיקנטי ולעדכן את קוראיהם - הוא אכן סובל, ובגדול), אין להשוות כאב זה לכאב הוריו של קרי קוג`אווה, סטודנט בקולג` טקסני.

קרי עזב את הקולג` על מנת להכיר חברה אותה הכיר ברשת. קרי התכתב עם הוריו באמצעות הדואר האלקטרוני, אך בעיה אחת מנעה מהסיפור להסתיים בטוב. גופתו של קרי נמצאה באזור נטוש. האי מיילים מהבן המת המשיכו, למרבה הפלא ובלא כל הסבר, להגיע.

אך לרשת לא רק תפקיד מרכזי במציאת קורבן הרצח. לעיתים היא אף עלולה להביא לזיכויו של הרוצח עצמו.

חשפנית לשעבר ומאהבה הורשעו ברצח מנהל קזינו. כל הראיות במשפט הצביעו על הנאשמים. בלית ברירה, בחרו עורכי דינם קו הגנה חדש. כידוע, על פי מערכת המשפט האמריקנית, על המושבעים להיות נייטרלים ככל האפשר, ועל מנת להשיג מצב זה, לעתים קרובות עליהם להיות מוחזקים בבידוד מ"העולם החיצון", על מנת שלא להיות מושפעים מדעות אחרים. עורכי דינם של הנאשמים טענו אם כך כי יש לבטל מיידית את המשפט, משום ששני מושבעים החזיקו בחדר הדיונים הסגור מכשיר פאלם עם מודם סלולארי. באמצעות המכשיר יכלו להעביר מידע לתקשורת ולחדרי צ`אט, וכן להיות מושפעים מההד הציבורי הנוגע למשפט. השופט אמנם גינה את המושבעים, אך בחר שלא לבטל את המשפט. במדינה בה אלי מקביל מייצגת בבית משפט, זה עלול היה להסתיים אחרת.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by