בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סקר חדש: אכזבה ממנועי החיפוש באינטרנט 

סקר חדש: אכזבה ממנועי החיפוש באינטרנט

 
 
עידו קינן, סיון קום

פחות משבעה אחוזים מההפניות לאתרים מגיעות מאתרי חיפוש; יתכן שהסיבה היא כמות הזבל שהם מפיקים?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סקר חדש מגלה, כי פחות משבעה אחוזים מההפניות לאתרים מגיעות ממנועי החיפוש באינטרנט. סקר נוסף מוסיף שמן למדורה, באומרו כי 71 אחוזים מהמחפשים מתעצבנים אחרי כ-12 דקות חיפוש בממוצע.
 

סקר של חברת StatMarket מראה, כי רוב הגולשים כבר יודעים לאן הם רוצים להגיע - 47.01 אחוזים מהכניסות לאתרים מתבצעות ישירות דרך שורת ה-URL בדפדפן, אליה מקלידים הגולשים את כתובת האתר אליו הם מעונינים להיכנס. הנתון הזה מחזק את ההשערה, שגולשים נשארים נאמנים למספר אתרים מצומצם, אותם הם זוכרים בעל פה, או שומרים ב"סימניות" (נטסקייפ) או ב"מועדפים" (אקספלורר).

46.13 אחוזים מהכניסות מגיעות מלינקים ופרסומות. המספר הגדול הזה מראה, לדעת החברה, כי הפרסום באינטרנט הוא עדיין דרך בת-קיימא למשיכת גולשים לאתר, אולם יש לזכור, שמעמד מספר הדפים הנצפים כמדד להצלחת אתר, הולך ויורד, וכי גם באתרי קניות, לא כל גולש קונה מהאתר.

עוד מעלה הסקר, כי רק 6.86 אחוזים מההפניות מגיעות מאתרי החיפוש. חדשות ZDNet מדווחים אודות סקר שימוש במנועי חיפוש, שהזמינה WebTop מחברת .Roper Starch Worldwide לפי הסקר, כמעט שליש מהגולשים משקיעים שעתיים שבועיות בחיפוש מידע. המחפשים מתחילים להתעצבן אחרי 12 דקות, בממוצע, של חיפוש ללא תוצאות שימושיות. 86 אחוזים חושבים שצריך למצוא דרך טובה יותר לחפש ברשת. ממחקר קודם של WebTop עלה, כי שני שלישים מהגולשים בבריטניה לא מרוצים מהחיפוש המקוון.

עוד גילה הסקר, כי 71 אחוזים מהמשתמשים באתרי חיפוש, נעשים חסרי סבלנות בלי קשר לאיכות תוצאות החיפוש. בניגוד לנתון זה, עורך ,SearchEngineWatch.com דני סאליבן (Sullivan), אומר כי 54 אחוזים ממשתמשי המנועים לא מתוסכלים מהתוצאות, ומעלה השערה, כי הרוב מצפים לקבל מידע שגוי. אבל זה כבר נושא למחקר בתחום המזוכיזם.

מלבד חוסר הדיוק והתוצאות הלא רלוונטיות, ישנה בעיה של כיסוי. מנוע החיפוש גוגל (Google), למשל, מצהיר כי הוא מאפשר חיפוש בכ-1.3 מיליארד אתרים, שלא מהווים אפילו עשרים אחוז מהאתרים בסיומת .com אירוני, בהתחשב בכך ש"גוגל", באיות שונה אך בהגייה זהה, הוא שמו של המספר המורכב מ-1 ומאה אפסים אחריו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by