בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק: כל הסכם עם הפלסטינים יובא לאישור העם 
 
 
חדשות  נענע

ברק לא מתכוון להגיב רשמית להצעות קלינטון להסדר הקבע לפני ערפאת; בן-עמי ושר ממליצים לקבל את הצעת הגישור האמריקנית; ערפאת מצידו קיבל דיווח על השיחות אמש ומעוניין בהבהרות נוספות מהאמריקנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אהוד ברק, אומר היום (שני) כי כל הסכם שיושג עם הרשות הפלסטינית לא יחתם, עד אשר יובא לאישור העם בישראל.
 
בעת ביקור ביישוב שלומי הדגיש ברק כי ממשלתו תפעל להשגת הסכם שיחזק את המדינה.

מקורות המקורבים לראש הממשלה אמרו הלילה (ראשון) כי ברק אינו מתכוון להעביר את תגובתו לתוכנית קלינטון להסכם קבע, לפני שיעשה זאת יושב ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת.

כזכור ערפאת דחה עד היום את כל הצעות הגישור האמריקניות, אולם כעת מעריכים בירושלים כי הוא יענה בחיוב להצעות האמריקניות, אך ידרוש לערוך בהם שינויים קלים. לטענת המקורות, אם הפעם ערפאת רציני, ניתן יהיה לכנס פיסגה בין שני המנהיגים כבר בשבוע הבא, ובסיומה ניתן יהיה לחתום על הסכם. בינתיים העבירה ישראל רק תגובה ראשונית חיובית להצעות.

שר החוץ שלמה בן-עמי, ומרכז המו``מ עם הפלסטינים, עו"ד גלעד שר ממליצים לממשלה לקבל את הצעת הגישור האמריקנית להשגת הסכם קבע. הלילה (ראשון) כינס ראש הממשלה, אהוד ברק, התייעצות מדינית דחופה בנושא על מנת לשמוע את הדיווחים המפורטים של בן-עמי ושר על ההצעה של קלינטון.

בישיבה שנערכה באחד מבסיסי צה"ל בגבול הצפון השתתפו השרים שמעון פרס וביילין, יושב ראש מרצ, ח"כ יוסי שריד, ראש המועצה לביטחון לאומי, עוזי דיין, וראש המטה המדיני ביטחוני, דני יתום.

ברשות הפלסטינית מביעים אופטימיות זהירה, אולם טוענים כי היא אינה מציעה פתרונות הולמים לפליטים ובשאלת ההתנחלויות. צוות המשא ומתן של הפלסטינים חזר אמש מוושינגטון ודיווח לערפאת על תוצאות השיחות.

חבר המשלחת הפלסטינית לשיחות השלום, יאסר עבד רבו, אמר אמש: "יתכן שיש ברעיונות הללו אלמנטים חיוביים עלינו ללמוד בזהירות רבה את ההצעה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by