בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחריפה מלחמת האקרים בין הודו ופקיסטן 
 
 
עידו קינן, מערכת סיו

הסכסוך בין הודו ופקיסטן גלש באחרונה לרשת וגרם לנפילתם של עשרות אתרים. אחת הקבוצות הפקיסטניות שלוקחת חלק במאבק פעלה בעבר גם נגד ישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יותר מ- 40 אתרים נפרצו השנה, במסגרת מאבק פוליטי על שטחים כבושים. לא מדובר באתרים פיסיים אלא באתרי רשת הודים ופקיסטניים, שנפרצו על ידי האקרים במסגרת המאבק על חבל קשמיר, כך מדווח אתר החדשות Wired.
 
בין האתרים ההודים הבולטים שנפרצו, ניתן למנות את הפרלמנט ההודי, צבא הודו בקשמיר, ערוץ הטלוויזיה Zee ומרכז המחקר האטומי Bhabha. ההאקרים ההודים שהשיבו להתקפות הפקיסטניות היו פחות פעילים. הם פרצו לאתר הממשל הפקיסטני, Pakgov.org, כתבו כי שהם מתכוונים לשבור את תשתית האינטרנט של פקיסטן, והזהירו את הפקיסטנים מלגעת באתרים הודים, כי "הודו היא מעצמת טכנולוגיית מידע". אולם למרות ניסיונות חוזרים ונשנים, לא הצליחו ההאקרים מהודו לפרוץ לאתר העיתון הפקיסטני The Dawn.

"רוב אתרי החברות של הודו הם עמודי HTML סטטיים, שלא קשה לפרוץ אליהם", אמר סאטיש צ`אטרג`י, מנהל רשתות בחברת Powernet לאירוח אתרים. "רוב ההאקרים מפנים את הגולש לאתר אחר, שם הם מציבים את הודעותיהם" הוא אמר וציין כי הפתרון הטוב ביותר הוא לנטר את האתר 24 שעות ביממה.

יחידת הפשיעה המקוונת (CCU), זרוע של אגף החקירות המרכזי של הודו שהוקמה השנה, אמורה הייתה לחקור פשעי מחשוב כבדים, אולם היא טיפלה גם בהאקרים הנלהבים. מפקחת המשטרה המסופחת ל-CCU, סונדארי ננדה (Nanda), אמרה כי אתרים הודים שסיפקו כלי פריצה נסגרו, וכי היחידה פועלת לטפל בהאקרים הפקיסטנים. "עכשיו יש פעילות מצד קבוצה בשם `Attrition`, שתקפה בעבר את ישראל וכיום עברה לתקיפת הודו", הוסיפה ננדה. אולם בכיר באגף החקירות המרכזי אומר, כי אין תיאום בנושא בין הממשלות של פקיסטן והודו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by