בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
התנגדות לפשרה בהר-הבית בקרב שרי הממשלה 
 
 
חדשות נענע 

בישיבה הלילה צפוי רוב להסכם ואולם כמה מהשרים כבר הודיע כי הם מתכוונים להתנגד להסכם במתכונתו הנוכחית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ישיבת הממשלה שהייתה מכונסת מאז הבוקר התפזרה בצהרים והלילה ישובו השרים ויתכנסו לדיון בהצעה האמריקנית להסדר קבע עם הפלסטינים. אתר "הארץ" מדווח כי ראש הממשלה, אמר בישיבה כי אם לא יושג הסכם עתה, הדבר עלול לאיים על יציבות הסכמי השלום עם מצרים וירדן ולהביא להסלמה אזורית ולבידוד ישראל. "משימתו היא לצמצם את שורת בתי הקברות הצבאיים" אמר ברק לשריו.
 
ראש הממשלה, אהוד ברק, אומר בישיבה, כי ישראל מעונינת, שהסכם עם הפלסטינים, אם יושג, יעוגן בהחלטה של מועצת הביטחון של האו``ם ובכך יחליף את החלטות 242 ו-383.

השר שלמה בן עמי הציג את עיקרי הרעיונות בהצעת הנשיא קלינטון והמליץ על תשובה חיובית תוך פירוט הסתייגויות. עו"ד גלעד שר הציג את עיקרי ההסתייגויות של ישראל, בהנחה שישראל והפלסטינים יקבלו את ההצעה באורח עקרוני. אחת ההסתייגויות העיקריות הייתה סירוב של ישראל למתן זכות השיבה לשטחי מדינת ישראל.

בין השרים מסתמנת התנגדות לזכות השיבה לשטחי מדינת ישראל ולפשרה בעניין הריבונות על הר הבית. השר מתן וילנאי הבהיר היום בראיון ב"קול ישראל" כי "אין על מה לדבר" בעניין זכות השיבה לשטחי מדינת ישראל. "אני לא מבין מדוע אנחנו צריכים לוותר בהר הבית. עניין הריבונות שלנו שם הוא חד משמעי וזו נקודה שאסור לנו לוותר בה. זה סמל עמוק מאוד בעצם היותנו כאן במדינת ישראל" אמר וילנאי. השר רוני מילוא כבר הבהיר, כי לא יהיה שותף לממשלה שתוותר על הר הבית.

למרות שגם לשרים אחרים ישנן הסתייגויות מהצעת קלינטון, נראה כי רובם ימליצו על תשובה חיובית עקרונית להצעת קלינטון, תוך פירוט הסתייגויות הדורשות משא ומתן.

בתוך כך מפרסמים היום עיתונים פלסטיניים את עיקרי ההסכם המוצע בידי קלינטון.
 

ואלה עיקרי ההסכם


העיתון הפלסטיני "אל איאם" פרסם אתמול (שלישי) את עיקרי הצעת הגישור של נשיא ארה"ב, ביל קלינטון, כפי שנמסרה לפלסטינים. מן הפרסום עולים הנתונים הבאים:
 
 

שטח: ישראל תספח חמישה אחוזים מאדמות הגדה המערבית, ואחוז אחד מהתנחלויות מזרח ירושלים. כמו כן, טוען העיתון, תחכור ישראל ל-20 שנה שלושה אחוזים משטחי לב חברון, התנחלות קריית ארבע או צפון רצועת עזה.

התנחלויות: ישראל תפנה בין 60 ל-70 התנחלויות וזאת, בתמורה לסיפוח גושי התנחלויות גדולות כמו אריאל, ריחן וההתנחלויות ליד קלקיליה וטול כרם.

ביטחון: המעברים בבקעת הירדן יישארו בשליטה ישראלית לתקופה שבין שלוש עד שש שנים. ישראל תקים שלוש תחנות התראה ומחנות צבאיים ותשלוט על חלק מהכבישים, בהם הכביש בין מחנה הפליטים קלנדיה לבקעה.

פליטים: סירוב מוחלט לזכות השיבה של הפלסטינים, הסכמה ל"איחוד משפחות" מוגבל ויישוב מחדש של הפליטים או העברת חלקם למדינה הפלסטינית או למדינה אחרת.

ירושלים רבתי: הדרישה הישראלית היא סיפוח כל ההתנחלויות שמסביב לירושלים, עד לים המלח, בדמות פרוזדור טריטוריאלי שאורכו 10 עד 15 ק``מ, שיחצה את הגדה המערבית לשניים.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by