בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צרפת: נעצר בנו של מיטראן 
 
 
חדשות נענע 

מיטראן מואשם בסחר לא חוקי בנשק עם אנגולה וקבלת שוחד מסוחר נשק שבעצמו מואשם במרמה והעלמת מס. בית המשפר החליט להשאירו במעצר

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ג`אן כריסטוף מיטראן, בנו של נשיא צרפת לשעבר, פרנסואה מיטראן, נעצר באשמה לסחר בנשק עם אנגולה. בית המשפט קיבל את עמדת התביעה לפיה החקירה תתנהל טוב יותר אם יישאר במעצר והאריך את מעצרו.
 
מיטראן מואשם בכך שניצל לרעה את כוחו ולקח חלק בעסקת נשק יחד עם סוחר הנשק, פייר פאלקון, ממנו קיבל תשלומים בסך של עשרות אלפי דולרים.

עורך דינו, ג`אן פייר ורסיני, טען כי מרשו קיבל 1.8 מיליון דולר מחברת הנשק של פלקון וכי לא עבר בכך על החוק. נגד סוחר הנשק, הוגשו ההאשמות על סחר לא חוקי בנשק, העלמת מס, ושחיתות.

ג`אן כריסטוף מיטראן, היה יועצו של אביו לענייני אפריקה בין השנים 1986 ל- 1992 .

מיטראן נודע בעבר בכינוי המפוקפק "אבא אמר לי" בעקבות ההתייחסות הדחופה שלו לאביו. כמו כן נמתחה עליו בקורת בנושא המדיניות הצרפתית באפריקה שהתנהלה במעטה של חשאיות מוגזמת.

נאמר עליו כי היה ביחסים קרובים עם רבים ממנהיגי אפריקה ובני משפחותיהם וכי שלט על מערכת היחסים הכלכלית והפוליטית בין צרפת ויבשת אפריקה.

כשנשאל על ידי חברי הפרלמנט בעניין הוא השיב כי ביקר באפריקה פעם אחת במסגרת תפקידו וכי כמעט ולא השתתף בפגישות בדרגים גבוהים, כמו כן עודכן רק לגבי בריתות והסכמים לאחר שנחתמו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by