בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נתונים שגויים פורסמו ב'דה מרקר'  

נתונים שגויים פורסמו ב'דה מרקר'

 
 
יניב קרן

אתר 'דה מרקר' פרסם אתמול פרסום שגוי על מסחר בבורסות האירופאיות שכלל לא התקיים; הטעות המביכה תוקנה לאחר כשעתיים; עורך האתר הבטיח כי המקרה ייבדק ויופקו לקחים מתאימים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אתר האינטרנט "דה מרקר" פרסם אתמול ידיעה מקיפה על יום המסחר שהתקיים בבורסות האירופאיות, הכתב יהודה שוויצר תיאר כיצד השפיעה החזרה מחופשת חג המולד על זירות המסחר ופרסם נתונים "עדכניים" על השינויים. אלא שלמרבה הצער מסחר כלל לא התקיים באותו יום.
 

"זו פאשלה לא נורמלית", אמר עורך עניין מרכזי, רמי יצהר שחשף את העניין, "עיקר האשמה במקרה כזה מוטלת על הכתב שכתב את הידיעה". אמר יצהר שידע לספר על עוד שני מיקרים שהתרחשו בעבר בעיתון "מעריב" ו"בקול ישראל".

"בעבר דיווח אחד הכתבים `במעריב` על ישיבת ממשלת מצרים שכלל לא התקיימה וגם דאג לצטט משם אמירות שכלל לא נאמרו. ב`קול ישראל` דיווח כתב על להקה שכביכול הופיעה ערב לפני כן בסינרמה בתל אביב, אבל בירור קצר העלה שהלהקה נשארה בחו"ל. בשני המקרים הכתבים פוטרו לאלתר". אמר יצהר.

ב"דה מרקר" התנצלו על העניין אולם יחד עם זאת ציינו "שטעויות קורות". "כתב שלנו הגיע למשמרת ערב, וקרא את הנתונים מיום המסחר האחרון של הבורסה, שהיה ביום שישי, וחשב לתומו שמדובר בנתונים עדכניים", אמר עורך בפועל בדה מרקר, איתן אבריאל. לדבריו בדה מרקר מקפידים על דיוק לפני מהירות.

מערכת "דה מרקר" בנויה בצורה מקצועית אשר מציבה מספר מסננים אותם צריכה לעבור ידיעה בטרם מוצאת את מקומה באתר. "בכל משמרת ישנו צוות של משכתבים ועורך דסק אחראי, אבל במקרה הזה הידיעה עברה את כל הידיים,למרבה המזל הטעות לא גרמה לשום נזק לקוראינו אשר משקיעים בבורסה כיוון שמסחר כלל לא התקיים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by