בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האנלייזר, אהוד טננבאום, הורשע 

האנלייזר, אהוד טננבאום, הורשע

 
 
עידו קינן, מערכת סיו

טננבאום, שנעצר לפני שלוש שנים בחשד לפריצה למחשבי הפנטגון, הורשע היום במסגרת עיסקת טיעון; גזר הדין ינתן במרץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פורץ המחשבים הידוע בכינוי "האנלייזר", אהוד טננבאום, הורשע היום בפריצה למחשבים של חיל הים, הפנטגון, ואתרי אינטרנט שונים, כך דווח בגל"צ. ההרשעה באה במסגרת עסקת טיעון, נודע לסיון.קום.
 
טננבאום, שנעצר לפני שלוש שנים בהקשר לפרשה, הודה בכתב אישום מתוקן, אשר כלל חמישה סעיפי אישום: קשירת קשר לעוון, שיבוש או הפרעה למחשב, חדירה לחומר מחשב שלא כדין, קבלת דבר במרמה והשמדת ראייה. גזר הדין ניתן הבוקר בבית-משפט השלום בכפר-סבא, על ידי השופטת קלרה רג`יניאנו.

התביעה ציינה כי טננבאום היה בן פחות מ-21 בעת ביצוע העבירות. גזר הדין נדחה למרץ, וינתן לאחר תזכיר מבחן. אביב אילון, פרקליטה של חברת ,xs2 בה עובד הנאשם, מסביר כי תזכיר מבחן הינו בדיקה של מצבו הנוכחי של הנאשם על ידי חוקר.

פרקליטו של טננבאום, שמואל צנג, אומר כי עסקת הטיעון היתה על הודאה בכתב האישום המתוקן. להערכתו, המדינה תדרוש עונש מאסר בפועל, ובכוונת מרשו לערער על החלטה כזו.

טננבאום משמש היום יועץ אבטחה ב-,xs2 העוסקת במיגון מערכות מידע. קבוצת האקרים בשם "מחתרת האינטרנט הישראלית", הודיעה בנובמבר כי תחפש פרצות אבטחה באתרים ישראליים, והמליצה לחברות לפנות ל-xs2 לשם תיקונם. אולם סיון.קום חשפה, כי אתר המחתרת רשום על שם שרון וייס, מנכ"לית .xs2 בתחילת החודש דיווח
הרג`יסטר הבריטי, כי עקב המצב הבטחוני, גויס טננבאום למוסד, אולם הוא הכחיש את העניין.

וייס סירבה להגיב על פסק הדין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by