בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הדיסקים הקשיחים לא יאחסנו חומר לא חוקי 

הדיסקים הקשיחים לא יאחסנו חומר לא חוקי

 
 
ליעד ליבנה

יתכן מאוד שבעתיד הקרוב יצויידו הדיסקים הקשיחים בהתקן שמונע שימוש בחומרים פיראטיים; ההחלטה על כך תתקבל בחודש פברואר הקרוב; גורמים בתחום מעריכים כי גם אם תתקבל ההחלטה היא לא תמנע העברת קבצים פיראטית

 
 
 
 
 
 
 
 
 


ניסיון למנוע את מותם בטרם עת של חוקי זכויות היוצרים, עתיד להביא את יצרניות הדור החדש של הדיסקים הקשיחים לצייד אותם באמצעי הגנת-זכויות-יוצרים "בילט-אין". ועדות טכניות של פורום התקנים ,NCTIS דנות בשילוב מערכות הגנת-תוכן המשמשות למדיה נשלפת, לתוך כוננים קשיחים, מה שעלול לחסום משתמשים בלתי מנוסים לאחסן על מחשביהם תוכנות בלתי חוקיות.
 

הטכנולוגיה החדשה תשולב ככל הנראה על כונני ATA סטנדרטיים, באמצעות טכנולוגיות בעלות שמקורן ב-- C4 גוף המאחד את היצרניות הגדולות בעולם של דיסקים קשיחים: י.ב.מ, טושיבה, ומצושיטה.

התוכנית היא לסמן כל דיסק קשיח כבר בשלב הייצור. בשלב זה נדונו שלוש טיוטות לשילוב תקן Content Protection for Recordable Media) CPRM) במפרטי ATA בועדת ה-T13 של.NCTIS הועדה תתכנס שוב בפברואר, אם תחליט על אימוץ סטנדרט ה-,CPRM יהיו הדיסקים הקשיחים מוגני זכויות יוצרים כבר בקיץ הבא.

הפיתוח החדש צפוי לעורר התנגדות חריפה בתעשיה, כיוון שהוא מקשה על העברת מידע בין דיסקים קשיחים. בכדי להתמודד עם בעיה זו, יהיה צורך בשינוי והתאמת תוכניות גיבוי, תוכנות הדמיה, מערכי RAID(מערכים המשלבים מספר דיסקים קשיחים), ומנהלי נפח לוגיים.

השלכות העלות על הלקוח תהינה ניכרות. ערבוב של דיסקים קשיחים תואמי ATA ושאינם כאלה יהיה בלתי אפשרי. הפעלה של קבצי גיבוי על דיסק קשיח אחר (הליך מקובל במקרים של דיסק מקולקל) תזדקק לאישור של שרת מרכזי. שינויים ידרשו גם בתוכנות הדמיה המשווקות על ידי ספקי ציוד מקורי (OEM) ותאגידים, המפיצים דיסק המשוכפל מספר פעמים.

לדעת מנכ"ל חברת "מיטסי" (חברת לשחזור מידע), אבנר שרון, הפיתוח החדש לא מהווה פתרון לבעיית העברת הקבצים הבלתי חוקיים. שרון מעריך כי גם יכנס תקן מחייב כזה לשוק, יתפתח במהרה שוק של דיסקים פרוצים חסרי הגנה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by