בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לראשונה בארץ: תביעת דיבה נגד אתר אינטרנט 

לראשונה בארץ: תביעת דיבה נגד אתר אינטרנט

 
 
עידו קינן; יניב קרן

תביעת דיבה תקדימית בגובה מאה אלף שקל הוגשה לבית המשפט בתל אביב בגין פרסום ביקורת על מסעדה שלטענת בעליה הייתה פוגעת; הנתבעים מתנערים מן האחריות על תוכן הודעות הגולשים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תביעה לתשלום פיצויים בסכום כולל של 100 אלף שקל, הוגשה לאחרונה לבית המשפט השלום בתל אביב על ידי בא כוחו של גל הראל, מנהל מסעדת "מזטי", עו"ד צביקה שטוירמן כנגד בעלת אתר ,REST.CO.IL`דר שלו טל פרסום ושווק בע"מ` בגין פרסום ביקורות פוגעות באתר.
 
אתר REST.CO.IL הוקם לפני כשלוש שנים ומכיל מידע עשיר על מסעדות, בתי קפה פאבים וכדומה. במסגרת האתר ניתנת אפשרות לגולשים לכתוב ביקורת על מסעדות בהם ביקרו.

בחודש אפריל השנה, פורסמו באתר שתי ביקורות שלילות על מסעדת "מזטי". במסגרת אחת הביקורות, נכתב כי בעל הבית הוא "פסיכופט עם קבלות", וכי המלצרים "ילדים לפני צבא" - עשו הכל חוץ מלירוק על הלקוחות.

שלושה חודשים לאחר מכן פנה בעל המסעדה אל מנהל האתר, אוהד עטיה, בדרישה להסיר את הפרסום. זמן קצר לאחר מכן השיב עטיה מכתב, בו הודה כי הפרסום פוגע והודיע על הסרתו. לטענת באי כוחה של הנתבעת, התחייב בעל המסעדה להימנע מתביעה לאחר שהפרסום יוסר. הראל מצדו טען שלא כך היה הדבר.

בכתב התביעה נטען כי הביקורות פורסמו ללא תגובת המסעדה, תוך העלבתו ופגיעה בפרנסתו של הראל, וזאת ללא ביסוס עובדתי. עוד נטען כי מפעילי האתר לא דאגו לפקח על התכנים שפורסמו בו, התמהמהו בהסרת הביקורות, וסירבו לפרסם הבהרה והתנצלות.

בכתב ההגנה, מתנערים הנתבעים מההודאה. לטענתם, עטיה אינו מנהל בחברה, ושלח את המכתב ללא אישורם. עוד נטען כי הביקורות פורסמו על ידי גולשים, ועל כן החברה אינה אחראית לתוכנן, דבר שמופיע גם בתנאי השימוש באתר.

עו"ד אילן הורוביץ, מרצה בחוג לתקשורת של המכללה למנהל בתל אביב, מסביר כי במשפט מסוג זה, גובה הפיצויים נקבע על פי מידת הנזק שנגרם, כשאחד מן הקריטריונים הוא מספר האנשים שנחשפו לפרסום הפוגע. אם יפסוק בית-המשפט לטובת התובעים, יעמדו הנתבעים במצב מביך: אם יטענו למספר גולשים נמוך, הדבר עשוי להבריח מפרסמים פוטנציאליים, ולגרום לירידה במחירי הפרסום באתר. לעומת זאת, אם יטענו למספרים גבוהים, יאלצו לשלם פיצוי בהתאם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by