בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תיקים פליליים- מעכשיו גם באינטרנט 

תיקים פליליים- מעכשיו גם באינטרנט

 
 
ליעד ליבנה, מערכת סי

ב- 18 מדינות בארצות הברית החלו לאחרונה לפרסם את רישומים פליליים של עבריינים; העניין מעורר את חמתם של ארגוני זכויות הפרט השונים;הממשלה בעד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מגמה חדשה של פרסום מקוון של רישומים פליליים בארצות הברית מעוררת את חמתם של מספר קבוצות להגנת זכויות האדם אשר הביעו חשש כי מדיניות זו מפירה את חוקי הפרטיות.
 
18 ממדינות ארצות הברית כבר מציגות אונליין מידע חופשי על אסירים ומשוחררים "על-תנאי" בהווה ובעבר. כל משתמש יכול למצוא שמות, תמונות, הרשעות ורישומים פליליים של אסירים לשעבר.

המדינה האחרונה שהצטרפה לחוג המדינות המפעילות אתרים כאלה היא קנטאקי, מולדת ה-KFC והבורבון, שפתחה את האתר Kentucky Offender Online Lookup(אתר חיפוש העבריינים של קנטאקי) המכיל רשומות על קרוב לעשרים ושלושה אלף עבריינים החל מ- 1978.

"אנחנו מאוד מודאגים מההשלכות שיש לאתר כזה על הפרטיות" אומר ארי שוורץ מהמרכז לדמוקרטיה וטכנולוגיה בוושינגטון. "לא ברור מה הנחיצות של חלק מהמידע ובמיוחד התמונות". מבקרים אחרים של המדיניות הזו טוענים, כי פרסום רשומות פליליות מקשה על האסיר להשתקם, לשנות תדמית, ולחזור למסלול חיים של כיבוד החוק ושמירתו.

מאידך, מסרו פקידים ממשלתיים, המידע הוא רשומות פתוחות לציבור והפיכתו לזמין תורמת לבטיחות הציבור. הם הוסיפו כי ברגע שאסיר מסיים לרצות את תקופת ה"על-תנאי" שלו, שמו מורד מהרשימה. "האתר מספק מידע מיידי על האסיר לציבור, לעיתונות, לרשויות החוק, לאסיר, לקרוביו ולקורבנותיו" אמר דובר הפרקליטות של פלורידה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by