בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
eBay נלחמת בעסקאות 'אוף ליין' 

eBay נלחמת בעסקאות 'אוף ליין'

 
 
ליעד לבנה, מערכת סיו

החברה הודיעה לאחרונה כי תמנע עסקאות 'אוף ליין' בין קונים ומוכרים שנפגשו באתר; מי שיתפס יוגלה מן האתר לתקופה ממושכת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
eBay מתכוונת לאסור עיסקאות אוף-ליין בין קונים ומוכרים, שמצאו זה את זה באתר החברה, אך מעדיפים "לסגור עניין" מחוץ לרשת, על מנת להמנע מתשלום עמלות מיותר. הסנקציות שינקטו נגד הקונים הסוררים עלולות להגיע עד להשעיה מן האתר.
 
החברה הודיעה כי היא מתכוונת להזהיר תחילה ולאחר מכן להשעות מנויים באתר שינצלו את שירותיו בלא לשלם עמלות. לפי חוקי eBay אין זה חוקי, לדוגמא, להעמיד מוצר למכירה פומבית, למכרו, ואז למכור לאחד ממציעי המחיר ("בידרז") שלא זכו את אותו מוצר, באותו סכום, בלא שהעיסקה תעבור דרך eBay .

דובר החברה, קווין פרסגלאב, מסר כי החוקים כנגד מסחר אוף ליין קיימים מזה זמן רב, אך החברה בחרה שלא לאכוף אותם בכדי "לבנות תחושת קהילה בקרב המשתמשים". "עם זאת", אמר פרסגלאב, "הצעות לעיסקאות אוף-ליין גוזלות כסף מהחברה ומטרידות את לקוחותיה, ולפיכך נקבעה מדיניות האכיפה החדשה".

תעריף eBay עומד על כ- 2 דולרים להעמדת פריט למכירה, ועמלה בת 5 אחוזים על המכירה. על מכירת נדל"ן, רכב ופריטים מסוימים אחרים קיימות, לעיתים, עמלות נוספות. חלק ממנויי eBay מתנגדים למדיניות החדשה, אותה הם מכנים "דרקונית", ואומרים שהיא תדכא סחר ותקשורת לגיטימיים בין המוכרים והקונים.

עוד טוענים המתנגדים, כי שינוי המדיניות הוא תוצאה של הירידה ברווחיות החברה ובערך מניותיה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by