בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עיתונאים עושים שימוש נרחב באינטרנט 

עיתונאים עושים שימוש נרחב באינטרנט

 
 
עידו קינן, מערכת סיו

יותר עיתונאים מתחילים תחקיר עיתונאי ברשת מאשר בארכיונים של עיתוניהם, כל על פי סקר חדש; 80 אחוזים מהם גולשים ברשת בין 4 למעל 11 שעות בשבוע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מעל שליש מהעיתונאים פונים קודם כל לרשת, כאשר הם מבצעים תחקיר על סיפור, כך מגלה ף סקר חדש של חברת בורסון-מרסטל (Burson Marstelle). עוד עולה מהסקר, כי מעל שישים אחוזים מהם מאמינים לחומר שמופיע באתרים של חברות.

הסקר נערך בין 232 עיתונאים, והוא מראה כי רק רבע מהעיתונאים פונים קודם לארכיונים ולספריות בעיתוניהם. 40 אחוזים גולשים בין ארבע לעשר שעות שבועיות בממוצע, כמות זהה עוברת את האחת-עשרה שעות לשבוע.
 
57 אחוזים מהנשאלים סבורים, כי המידע באינטרנט אמין כמו כל מידע אחר, לטוב ולרע. מעל שישים אחוזים מאמינים למידע המופיע באתרים של ספקי חדשות מסורתיים, כמו עיתונים, רשתות חדשות וכדומה. הדבר הגיוני, בהתחשב בכך שקל יותר לגשת לארכיון הממוחשב דרך האינטרנט מאשר להגיע לארכיון הנייר של העיתון, במיוחד אם העיתונאי נמצא במדינה אחת והארכיון הרצוי במדינה אחרת.

הנתון המטריד הוא, כי שישים אחוז מאמינים למידע המופיע באתרים של חברות. הבעיה כאן היא האמון שנותנים העיתונאים במידע, המוזרם אליהם על ידי בעלי אינטרסים כלכליים-מסחריים, ואין שום קשר לדרך בה הם מגיעים למידע הזה. מתוך רבע מהנשאלים, אשר מקבלים מעל 9 הודעות יחצ"נות באימייל ביום, 23 אחוזים אמרו שהם קוראים מעט מההודעות, 10 אחוז קוראים חצי מההודעות, ו-53 אחוזים קוראים את רובן.

46 אחוז מהמשיבים קיימו לפחות ראיון אחד באי. מייל, 31 אחוז השתתפו במסיבת עיתונאים מקוונת. יש לציין, כי הסקר נערך על ידי חברה ליחסי ציבור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by