בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חלב אם מעשיר את האינטלגנציה  

חלב אם מעשיר את האינטלגנציה

 
 
רויטרס

מחקר נוסף בקרב פגים מתווסף לשורה של עדויות לפיהן יש קשר חיובי בין הנקה ורמת האינטלגנציה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

פגים השותים חלב אם מחזה אמם או מבקבוק זוכים לציונים גבוהים במעט בגילאים שבע ושמונה במבחני איי.קיו. לעומת בני גילם שאינם שותים חלב אם. כך עולה ממחקר חדש שפורסם אמש (חמישי).
 

"ממצאים אלו מתווספים לעדויות ההולכות ומצטברות לפיהן להנקה עשויה להיות השפעה קטנה בטווח הארוך על ההתפתחות הקוגניטיבית של הילד", נאמר בדו"ח שהתפרסם בכתב עת מקצועי.
 
ד"ר ל.ג`. הורווד מניו-זילנד ועמיתיו בחנו תוצאות מבחני איי.קיו של 413 ילדים בגילאים שבע ושמונה, ששקלו פחות מ-1500 גרם בלידתם. כ-73% מהעוללים ניזונו בינקותם חלב אם מבקבוק ו-37% הונקו משך ארבעה חודשים או יותר.
 
 

קונצזוס בקרב מומחי הבריאות: חלב אם - המזון הטוב ביותר לתינוקות

החוקרים מדווחים כי ככל שתקופת ההנקה ארכה זמן רב יותר, כן השתפרו תוצאות האיי.קיו. הילדים שניזונו מחלב אם משך שמונה חודשים או יותר השיגו ציונים גבוהים בשש נקודות בחלק המילולי של המבחן לעומת אלה שלא זכו לחלב אם.

החוקרים ביקשו אמנם לנטרל ככל האפשר את הגורמים הרבים שעשויים להשפיע על רמת האיי.קיו. של הילדים, לרבות השכלת האם וההכנסה המשפחתית, אך במחקר מסוג זה אין בו די כדי לקבוע שחלב אם לבדו אחראי להבדל בתוצאות מבחני האיי.קיו. ועדיין, מחקר זה מצטרף למחקרים אחרים "התומכים בטענה שיש קשר חיובי בין חלב אם ואינטלגנציה גבוהה".


רוצים לדון בזה לעומק? בואו עכשיו לפורום הורים, ילדים ונוער בנענע

בקרב מומחי בריאות שורר קונצנזוס באשר להיותו של חלב אם המזון הטוב ביותר לתינוקות. מומחים רבים ממליצים שהאם תניק את בנה בארבעה עד שישה החודשים הראשונים ללידתו, ותמשיך להניקו מפעם לפעם עד גיל שנה, אם הדבר אפשרי.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by