בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפלסטינים מקשיחים עמדתם אך יחזרו לשולחן הדיונים 
 
 
חדשות נענע 

ראש הממשלה אהוד ברק אמר אתמול (שישי) כי לא יחתום על שום הסכם שיעביר את הריבונות הישראלית בהר הבית, ואילו יוסי שריד אמר כי הוא מוכן לוותר על הריבונות במקום בתמורה לויתור על זכות השיבה מצד הפלסטינים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בהודעה שפרסמה הרשות הפלסטינית אתמול (שישי) בתום ישיבתה השבועית נאמר כי הפלסטינים מסכימים לחידוש המו"מ עם ישראל אך לא יחזרו בהם מדרישתם לריבונות מלאה בהר הבית ובמזרח ירושלים, כולל במקומות הנוצריים.
 
גורם פלסטיני בכיר הוסיף כי גם בדרישה לזכות השיבה לא תהיה פשרה מהצד הפלסטיני. בישראל הובעה אכזבה לנוכח העמדה הפלסטינית הנוכחית אם כי מובן שהרשות לא יכולה להרשות לעצמה הצהרות פומביות פרגמטיות יותר לעת עתה.

בראיון שהעניק אתמול ראש הממשלה אהוד ברק לערוץ השני אמר ברק, כי לא יחתום על הסכם שיעביר את הריבונות הישראלית בהר הבית לידי גורם אחר.

בתוך כך, הוחלט לדחות את כינוסה של הועדה הערבית המיוחדת, שאמורה לדון בהצעות האמריקניות, מיום שני הקרוב ליום חמישי. הסיבה הרשמית לדחיה היא הצורך להמשיך ולקיים התייעצויות פנימיות בין חבריה. בועדה חברות בין היתר לבנון, מצרים, סוריה וטוניס.


שלשום (חמישי) הודיע הנשיא קלינטון כי השיחות לא יתחדשו בטרם תתקבל תשובה חיובית משני הצדדים לתוכנית האמריקאית. הקבינט הישראלי החליט לקבל את התוכנית ברוב של עשרה חברים, אך ביקש כמה הבהרות.

גם הפלשתינאים ביקשו הבהרות, אך למעשה הם דחו את התוכנית, ונמנעו מלהציג את עמדתם בסוגיות המרכזיות - כך אומרים מקורות בממשל האמריקאי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by