בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שיטה חדשה לרווחים בדוט.קום - קישורים תמורת תשלום 

שיטה חדשה לרווחים בדוט.קום - קישורים תמורת תשלום

 
 
יניב קרן, מערכת סיון

מספר אתרי חדשות בארצות הברית החלו לגבות תשלום עבור קישורים לאתר שלהם, העניין מלווה בבעיות משפטיות ולא ברור האם הנסיון יוכתר בהצלחה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אתרי חדשות בארצות הברית מנסים למצוא דרכים להגדיל את הכנסתם, חלק מהם התחילו לגבות באחרונה תשלום עבור קישורים מן האתר. הרעיון החדש מלווה בבעיות משפטיות ויוזמיו אינם מתכוונים לרדוף אחרי אנשים שיתנו קישורים בלי לשלם.
בין האתרים שהתחילו לגבות תשלום נמנים ה"אלבקורקי ג`ורנל" אשר דורש סכום של חמישים דולר לחודש עבור קישור לתכניו, ה-Localbusiness.com ו- Latino.com לעומת זאת נדיבים יותר ומאפשרים לתת חמישה קישורים חופשיים לאתרים.
 
אולם לטענות מומחים משפטיים בארצות הברית לא קיימת שום אפשרות חוקית לאתרים לדרוש תשלום עבור קישור אליהם. פעולה כזו מהווה את התשתית לכל מנוע חיפוש. "אין להם שום מסגרת חוקית בארצו הברית שמאפשרת לעצור הקישורים", אמר פרופסור למשפטים באוניברסיטת UCLA, יוג`ין וולק, "אולם כל מפעיל אתר שחפץ בכך יכל לעשות זאת בקלות ובאמצעים טכנולוגיים פשוטים".
הסכם הקישורים גם יוצר מגבלה נוספת: אתרים שחותמים על ההסכם מתחייבים לא לכתוב שום דבר משפיל או מבזה על האתר אליו הם מקשרים. מפעילי האתר אינם מספקים תשובה ברורה לסנקציות שינקטו נגד אתר שיתן קישור אליהם מבלי הסכם, אבל מציינים כי אינם מתכוונים לרדוף אחרי אתרים סוררים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by