בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משרד הבריאות יאשר בקרוב מכירת תרופות דרך הרשת 

משרד הבריאות יאשר בקרוב מכירת תרופות דרך הרשת

 
 
מערכת סיון.קום

כל בית מרקחת יורשה להקים אתר למכירת תרופות, מרשם רופא יועבר בפקס לבית המרקחת ומשם ישירות לבית הלקוח, שיווקן של תרופות מסוכנות ייאסר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משרד הבריאות בישראל עומד לאשר שיווק תרופות באמצעות האינטרנט. הנחיות המשרד עומדות לפני סיכום סופי בלשכת היועץ המשפטי של המשרד. האישור הסופי יינתן כפי הנראה במהלך חודש ינואר. על פי האישור החדש יורשו בתי המרקחת להקים אתרי אינטרנט בו ישווקו תרופות מבית המרקחת ישירות לבית הצרכן.
 
שיווקן של תרופות באמצעות רשת האינטרנט קיים בארצות רבות באירופה ובארצות הברית. על פי הנהלים החדשים שגיבש משרד הבריאות יתבקש הצרכן לשלוח בפקס לבית המרקחת את המרשם הרפואי ולחתום על ייפוי כוח המאשר לשליח להביא את התרופה עד לפתח ביתו. תרופות לטיפול פסיכיאטרי, תרופות המוגדרות כ"סמים מסוכנים" או תרופות הדורשות אחסון בהקפאה או קירור יאסרו למכירה. תרופות שאינן דורשות מרשם רופא (Over the counter) יוצגו בדפים נפרדים, ותמונת אריזת התרופה והעלון לצרכן יופיעו לצדן יחד עם עלותן.
בית מרקחת אשר יחליט להקים אתר מכירת תרופות יידרש להציב רוקח תורן מייעץ אשר יהיה זמין טלפונית לסיוע והתייעצות. ניפוק התרופות ייעשה באמצעות רוקח מורשה בלבד. בתוך כך אוסר משרד הבריאות להציב פרסומות המקדמות את מכירת התרופות באתר. על פי נהלי משרד הבריאות הקיימים גם עתה לא תתאפשר כל החזרה של תרופות לבית המרקחת לאחר רכישתן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by