בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שבדיה תחליף את צרפת בתפקיד הנשיאה התורנית של האיחוד האירופי 
 
 
חדשות נענע 

בתקופת בה היתה צרפת נשיאת האיחוד הצליחה להרגיז מדינות רבות באירופה בהן גרמניה, פולין, רומניה, שבדיה ומדינות קטנות נוספות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

צרפת מסיימת היום את תפקידה כנשיאה תורנית של האיחוד האירופי. את תפקיד הנשיאה התורנית תמלא מעתה שוודיה.
 
בששת החודשים בהם מילאה צרפת את תפקיד הנשיאה התורנית של האיחוד האירופי היא עמדה בראש הועידה של האיחוד האירופי בניס שהוגדרה כועידה הבעייתית ביותר בתולדות האיחוד.

בועידה זו הצליחה צרפת לתווך בין המדינות השונות המרכיבות את האיחוד ולהביא להסכמה בינן לגבי חלוקת הכוחות בין מדינות גדולות וקטנות. הסכמה זו סללה את הדרך להרחבת האיחוד.

דיפלומטים רבים מסכימים כי ניווט הועידה היה קשה עבור כל מדינה ובכל זאת, צרפת הצליחה להרגיז את שותפתה לאיחוד, גרמניה, מדינות קטנות החברות באיחוד וכן מדינות המועמדות להצטרף אליו.

צרפת סירבה לתמוך בהצעה לתת לגרמניה מספר קולות רב יותר במועצה האחראית לקביעת המדיניות של האיחוד. לגרמניה מספר קולות זהה במועצה לזה של אנגליה, איטליה, צרפת למרות שאוכלוסייתה גדולה ב- 20 מיליון תושבים ממדינות אלו.

בנוסף לכך אמרו מנהיגי צרפת למדינות הקטנות באיחוד כי קולותיהן במועצה יפחתו וכן כי יהיה עליהן לוותר על נציגיהן במועצת האיחוד. בכך הצליחה צרפת לאחד את כל עשרת המדינות הקטנות נגדה.

גם את המדינות המועמדות להצטרף לאיחוד כמו רומניה ופולין הצליחה צרפת להרגיז כשהציעה כי יהיו להן פחות קולות במועצות מגודל אוכלוסייתן היחסי.

באתר האינטרנט של רשת ה-BBC דווח כי שבדיה שתשמש כנשיאה התורנית לראשונה מאז הצטרפה לאיחוד ב- 1995, אמרה כי היא מתכננת להתמקד בשלושה נושאים בוערים: התרחבותו של האיחוד מזרחה, מדיניות חדשה בנוגע להעסקת עובדים ונושאי איכות הסביבה. כמו כן היא התחייבה לחזק את הקשרים בין האיחוד לרוסיה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by