בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אי.ביי מזהירה לקוחות מפני תעלול לגניבת כרטיסי אשראי 

אי.ביי מזהירה לקוחות מפני תעלול לגניבת כרטיסי אשראי

 
 
מיכל סבו

ענקית המכירות הפומביות ברשת מעריכה, כי הגולשים צפויים לקבל הודעת דואר אלקטרוני הקוראת להם לעדכן את הפרטים האישים שלהם; מדובר בתחבולה מוכרת בקרב גנבי כרטיסי האשראי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אתר אי.ביי (eBay), ענק המכירות הפומביות ברשת, מזהיר את לקוחותיו מפני מתיחה מסוכנת, מדווח אתר החדשות "ניוזבייטס". הגולשים מתבקשים להתעלם מהודעת דואר אלקטרוני, חתומה על ידי החברה, אשר מבקשת מהם לעדכן את מספרי כרטיסי האשראי שלהם.
 

בסוף השבוע פורסמה הודעה בעמוד הבית של האתר, לפיה עשויים הגולשים לקבל דבר דואר אלקטרוני מהכתובת ,management@ebay.com הנראית כאילו נשלחה מאת הנהלת האתר. לטענת ,eBay החברה אינה משתמשת בכתובת זו בכדי לתקשר עם הלקוחות. יתרה מכך, מודיעה החברה, כי הכתובת אליה מתבקשים הגולשים לשלוח את שלל הפרטים האישיים שלהם, כולל מספר כרטיס האשראי שלהם, אינה שייכת לשרתי החברה.

לדברי דובר החברה, הנרי גומז, נראה כי ההודעה עלולה להכשיל מספר מועט ביותר של לקוחות החברה. "למזלנו, הודעת המתיחה לא התפשטה לממדים רחבים מדי", אומר גומז. "קיבלנו פניה ממספר סוחרים גדולים באתר, לפיה הם קיבלו דבר דואר שכזה. אנחנו מנסים לבדוק אם ישנם גורמים נוספים שנתקלו בהודעה". לטענת גומז, eBay בחרה לפרסם את האזהרה במטרה "להקדים תרופה למכה".

מסתבר ששימוש בשיטת משלוח הודעות דואר אלקטרוני במסווה של אתר אינטרנט מוכר, הנו תעלול ידוע בקרב גנבי כרטיסי אשראי. לקוחות אמריקה און ליין נתקלו לא אחת במזימות דומות. לפני כחצי שנה, למשל, הוצפו תיבות הדואר של עובדי החברה בוירוסים במטרה לחשוף מספרי כרטיסי אשראי של לקוחות החברה. במקרה המתואר נפגעו כמה מאות מלקוחות החברה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by