בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
TheMarker.com ישיק מגזין מודפס 

TheMarker.com ישיק מגזין מודפס

 
 
עידו קינן

אתר החדשות הכלכלי מקבוצת "הארץ" ישיק בפברואר מגזין מודפס; האתר צפוי בעתיד לגבות תשלום עבור חלק מתכניו; גם תוכנית טלוויזיה כלכלית עומדת על הפרק

 
 
 
 
 
 
 
 
 

"העיתון שאתם מחזיקים ביד הוא חתיכת הסטוריה"? כנראה שההסטוריה חוזרת: אתר החדשות הכלכלי themarker.com מקבוצת "הארץ" יוציא מגזין חודשי בדפוס, החל מפברואר .2001 עוד בתכנון, גביית תשלום תמורת תכנים מסוימים, ואולי תוכנית טלוויזיה כלכלית, במסגרת הערוץ המסחרי השלישי. קבוצת שוקן, בעלת האתר, מתמודדת בימים אלה על הזיכיון לערוץ זה.
 
המגזין החדש, TheMarker Magazine שמו, יעסוק בכלכלה ועסקים. הוא יתבסס על מנויים, ויתכן שישווק גם בדוכני העיתונים, אולם מחירו טרם נקבע. בכל מקרה, אין כוונה לצרפו למנויי עיתון הארץ. גליון טרום בכורה מיוחד ישלח בזמן הקרוב רק ללקוחות נבחרים.

"המגזין יהיה עיתון נתונים וכלי עבודה", אמר סמנכ"ל השיווק והמכירות של themarker.com, אורי נצר, למערכת סיון.קום. העיתון הכלכלי "גלובס" גם כן ממצב עצמו ככלי עבודה למקבלי החלטות, ונצר מודה כי אף הוא פונה לאותו קהל, קרי הקהילה העסקית-טכנולוגית בארץ.

לדברי נצר, המגזין המודפס יכיל בעיקר חומר מקורי, ורק מעט מתכני האתר. "אולי תהיה קרבה ברוח הדברים, שנושבת מאתר themarker.com", אמר נצר. במגזין יכתבו כותבים מהאתר, בנוסף לכותבים חדשים, והוא יפעל ממשרדי האתר בקריית עתידים בתל-אביב. "לקחנו אלף מטר, צריך למלא אותם", צוחק נצר.

העורך יהיה דב אלפון, בעברו עורך מוסף "קפטן אינטרנט" של עיתון "הארץ", וסופר העיתון בצרפת. אלפון מצטרף לשורה ארוכה של כתבים, שעזבו את "הארץ" לטובת "themarker.com", ובראשם גיא רולניק, ששימש כעורך הכלכלי של "הארץ". רולניק, אגב, הוא היחיד מבין עובדי "themarker.com" שמורשה לכתוב גם ב"הארץ", והוא מפרסם שם טורים מפרי עטו, אשר מופיעים ב"דה מרקר".

עם זאת, הסערה שעברה על ביצת-התוכן האינטרנטית הישראלית לא פסחה על "themarker.com". האתר ימשיך לספק תכנים חינם למשתמשיו הרשומים, אולם בעתיד צפויים אזורים מסוימים להיות זמינים רק בתשלום.

לאחרונה, התפטר זאב חספר, עורך .Ynet האתר מצטמצם ומתכנס לתוך ידיעות אחרונות. גם העורך של נענע, גדי שמשון, עזב ופנה לתפקידו החדש בקבוצת סיג. פורטל נטקינג פיטר את רוב עובדי התוכן, והוא צפוי להתמקד ברדיו-אינטרנט. הפורטלים וואלה! (שאתר סיון.קום נמצא בבעלותה המשותפת) ו-IOL חתמו היום, לפי הדיווחים, על הסכם המיזוג.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by