בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גוברת התחרות בשוק הדומיינים בעברית; נטקס שוקלת להיכנס 
 
 
עידו קינן ויניב קרן,

שתי החברות החדשות שמספקות דומיינים בעברית מתחרות ביניהן על הסכמים עם ספקיות השירות, אך עדיין לא ברור אם הסכמים כאלה אכן יחתמו. נטקס לא קופאת על שמריה ושוקלת לפתח שירות מתחרה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שבוע לאחר השקת שירות רישום הדומיינים בעברית של חברת "קונושאין" ו"דומיין ד`ה נט", מתברר כי גם חברת "נטקס" מתכוונת לפתוח שירות דומה שיותקן על שרתי ספקיות האינטרנט. יזם החברה אביב רפואה סירב להגיב.
 
ביום שלישי שעבר הושק שירות רישום אתרים בעברית על ידי רשמית האינטרנט הישראלית "דומיין ד`ה נט". יום לאחר ההשקה, שלוותה במסע יחסי ציבור מוצלח, התברר כי השירות החדש אינו מהווה מהפכה. יומיים לאחר מכן הודיעה חברת "קונושאין" על תחילת הרישום לשירות המקביל שלה. לדברי מנכ"ל החברה, אלדד הראל, 24 שעות לאחר פתיחת הרישום הגיעו כ-1500 פניות לאתר. הראל מעריך, כי השירות יהיה פעיל במהלך חודש פברואר.
 

כלל לא ברור אם תיחתם עסקה עם הספקיות

חברת "קונושאין" אינה מתכוונת לספק תוכנות להתקנה על מחשבי הלקוחות הפרטיים. במקומן מתכננת החברה להגיע להסכמים עם ספקיות השירות, ובכך להבטיח שרישום אצלן יביא את הגולשים לכתובת המבוקשת. כתוצאה מכך, לקוח אשר מחובר לספקית שירות שאינה קשורה לחברה לא יוכל להשתמש בשירות, בעוד שדומיין ד`ה נט מספקת תוכנה לגלישה לאתריה העבריים באמצעות כל ספק. הבדל נוסף, עליו מצהיר הראל, הוא "מסדי נתונים מנוהלים" שיבטיחו סדר בבלאגן. הראל מסביר עוד, כי במקרה שלקוח יקליד שם של חברה שלא נרשמה, הוא יקבל רשימה של חברות דומות.

מבירורים שנערכו עם חברות האינטרנט המובילות מתברר, כי חרף ההצהרות החד-משמעיות של שתי רשמיות הדומיינים העבריים בדבר ההסכמים עתידיים עולה, כי עדיין אין החלטה כזו בקרב הספקיות, ולמעשה כלל לא בטוח שעסקה כזו אכן תיחתם.

 
 

נטקס: השירות של שתי החברות - 'לא רציני'

ISOC, איגוד האינטרנט העולמי, ו-ICANN, הממונה על הסדרי שמות ומספרי הדומיינים, ממליצים לנסיינים להמתין לקביעת סטנדרט אחיד, עליו עובד כוח משימה להנדסת אינטרנט (IETF), הכפוף איגוד האינטרנט העולמי. הכרזת החברות על השירות החדש תגרור ככל הנראה התנגדות חריפה גם מצד איגוד האינטרנט הישראלי, אשר פרסם בעבר את התנגדותה של איגוד האינטרנט העולמי לעניין. לא ברור מה יהיה גורלם של הלקוחות שרכשו דומיינים בעברית לאחר שייקבע סטנדרט אחיד.

בתוך כך נודע, כי "נטקס" מתכוונת לפתוח שירות דומה לאלה של שתי החברות האחרות, אשר יותקן אצל ספקי השירות ולא יצריך הורדת תוכנה למחשבי הגולשים. יזם "נטקס" ובעל מניות בחברה, אביב רפואה, התייחס לשירות של שתי החברות וכינה אותו "לא רציני". לדבריו, החברות מטעות את הציבור ומבטיחות לו שירות שכלל אינו עובד. "הספקיות אינן מתכוונות לחתום איתם על הסכמים, מאחר שהשירות מסורבל ובעייתי", אמר רפואה.
האם נזכה לראות דומיינים בשפת הקודש? מדברים על זה עכשיו בפורום תרבות דיגיטלית בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by