בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
העולם חוגג שנה אזרחית חדשה  
 
 
רויטרס

ישראל הצטרפה הלילה למיליוני אנשים ברחבי העולם לחגיגות פרוס שנת 2001; חגיגות המוניות ברחבי הגלובוס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אזרחי ישראל הצטרפו הלילה (בין ראשון לשני) למיליוני אנשים ברחבי העולם החוגגים את פרוס השנה האזרחית החדשה, כאשר במקומות שונים בעולם החליטו לציין דווקא אתמול גם את המילניום החדש, לעומת רוב מדינות המערב, שציינו את המילניום החדש בשנה שעברה.
 
בין המקדימות לחגוג היתה אוסטרליה, שציינה את השנה החדשה במפגן זיקוקי דינור מרשים בגשר של נמל סידני ובמסיבה עד סוף הלילה בחוף בונדי.
 
במאנילה, בירת הפיליפינים, ניסו התושבים להתגבר על החשש מפני פיגועים נוספים, בעקבות הפיצוץ שאירע פחות מ-24 שעות לפני פרוס השנה החדשה, וגבה את חייהם של 14 קורבנות.
 
 
מעט מאוחר יותר ציינה סין את השנה החדשה במופע לייזר מרשים והפנינג המוני בחומה הסינית, במהלכו סטודנטים קבעו שיא עולמי חדש בשרשרת של 3.5 מיליון קוביות דומינו שנפלו זו אחר זו.
 

לונדון - משביתת השמחה

ברוסיה לא נרשמה התלהבות מיוחדת לנוכח השנה החדשה, ורבים הרוסים העדיפו להישאר בבית. ואולם, קהל גדול התאסף למרות הכל בכיכר מוסקווה.

בדרום אסיה לא היתה סיבה למסיבה, והשנה החדשה עמדה בסימן הסלמת הסכסוך בין הודו ופקיסטן וחילופי אש בקשמיר וסרי-לנקה.

באירופה ובאמריקה חגגו מיליונים, חרף גלי הקור והשטפונות. פריס, שבשנה שעברה הפכה את מגדל אייפל לנר רומאי של זיקוקי דינור, החליטה השנה לשטוף את האנדרטה באור כחול מחצות ועד עלות השחר, ולהאיר אור יום על מרכז העיר עם "קתדרלת האור".
 
לונדון - שנעלה היום את מתחם כיפת המילניום למבקרים - החליטה השנה להיות משביתת השמחה. התחבורה הציבורית תפעל כרגיל עד חצות ושוטרים ימנעו מהוללים להתקהל בכיכר טרפלגר, מוקד המסיבות המסורתי. בסקוטלנד, לעומת זאת, מובטחת לתושבים ולמבקרים החגיגות הקולניות והמבריקות ביותר בגלאזגו ובאדינבורו.

מעבר לאוקיינוס, מתכננים בברזיל קרנבל המוני, בתקווה למשוך כמה מהאמריקנים שמבקשים לברוח מהשלג והקור. בארצות-הברית, לעומת זאת, לפחות חצי מיליון אנשים צפויים להגיע לכיכר טיימס למרות השלג וההתרעות על פיגועי טרור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by