בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נטזירו נגד ג'ונו אונליין 

נטזירו נגד ג'ונו אונליין

 
 
עידו קינן, מערכת סיו

ספקית האינטרנט חינם, נטזירו, הגישה בשבוע שעבר תביעה נגד ג'ונו אונליין סרביסז. לטענתה, יש לה פטנט על ה "POP-UP WINDOWS"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת נטזירו, המספקת אינטרנט חינם תמורת צפייה בפרסומות, הגישה ביום חמישי תביעה נגד המתחרה, ג`ונו אונליין סרביסז, המספקת גם היא גישה חינם תמורת פרסום, מדווח אתר החדשות .Fox לטענת נטזירו, היא מחזיקה בפטנט על טכנולוגיית הצגת חלון פרסומת נפרד או "POP-UP WINDOW".
 
ג`ונו, ספקית האינטרנט השלישית בגודלה באמריקה, מכחישה את הטענות, וטוענת מנגד כי נטזירו הפרה פטנט שלה, ועל כך הגישה תביעה בחודש יוני. "אנחנו מצפים לראות את שתי התביעות נפתרות בהליכים המשפטיים המקובלים", אמר נשיא ומנכ"ל ג`ונו, צ`ארלס ארדאי.

"חלון קופץ" הוא חלון נפרד, לרוב מלבני וצר, אשר בכניסה לאתרים מסוימים - כמו ספקי אכסון אתרים בחינם - נפתח, נוסף על החלון הראשי. החלון הקופץ הוא חלון של הדפדפן, אולם אינו מכיל את הכפתורים, התפריטים ושורת הכתובת, אלא רק את התצוגה של עמוד האינטרנט.

החלון הקופץ יכול להוות מעין "שלט רחוק", אשר לחיצה עליו מובילה את החלון הראשי לאזורים שונים באתר. לעיתים קרובות, כמו במקרה של נטזירו, הוא משמש לפרסומות. יש לציין, כי בניית "חלון קופץ" פשוטה ביותר, באמצעות פקודות ג`אווה-סקריפט (JavaScript).

בראיון שנתן ל"פורבס" בנובמבר, אמר מנכ"ל נטזירו, מארק גולדסטון, כי החברה תשרוד, למרות הירידה בהכנסות מפרסום. לטענת אנליסטים, המודל העסקי של אינטרנט חינם תמורת צפייה בפרסומות אינו יציב.

בחודש דצמבר, הגישה חברת בריטיש טלקום (BT) תביעה נגד ספקית האינטרנט פרודיג`י (Prodigy), בטענה כי היא מפירה פטנט של בי.טי. על ההייפרלינק, קישורית לעמודי אינטרנט אחרים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by