בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סין תייצר מחשבים נישאים במחירים נמוכים 

סין תייצר מחשבים נישאים במחירים נמוכים

 
 
עידו קינן

כיום רוב הייצור מתבצע בטיוואן; כוח העבודה הזול בסין, בשילוב עלויות השכרת שטחי מפעל נמוכות, יוזילו את מחיר המחשב לצרכן; סין מנסה לשנות את החוק האוסר כיום ייצור מלא מסיבות של ביטחון לאומי

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תהליך העברת ייצור המחשבים הנישאים לסין יוזיל מחירים, כותב אתר החדשות ,ZDNet אולם טרם הושלמה החקיקה שתאפשר זאת.
 


"כיום רוב המחשבים הנישאים מיוצרים בטייוואן", אומר אנליסט ,IDC בוב או`דונול. 49 אחוזים מהם יוצרו שם ב-,`99 אולם לא רחוק היום בו עיקר הייצור יהיה בסין. כך ניתן ללמוד מתוכניות מפורטות שהציגו לאחרונה יצרניות הלפטופים הטייוואניות, המתכננות להעביר את הייצור וההרכבה לסין.

בחודש שעבר, לדוגמה, קיבלה חברת קוואנטה (Quanta), המייצרת מחשבים נישאים בין השאר עבור חברות דל, גייטווי ואפל, אישור להשקיע 26 מיליון דולר במפעל בשנגחאי, אשר יחל בייצור ברבעון השני של שנת .2001 יצרניות נוספות, שיפתחו מפעלים בסין, הן אייסר (Acer), קומפל (Compal) וארימה (Arima).

אנליסט של חברת המחקרים גרטנר גרופ, טוד קורט, אומר כי מחיר השכרת שטח המפעל בסין הנו זול יותר, ועלות ניהול מו"מ עסקי נמוך משאר הארצות בעולם. כל אלה, בנוסף לכוח עבודה זול במדינה (כ-650 דולר לחודש פחות מבטייוואן), יורידו משמעותית את מחיריהם של המחשבים הנישאים לצרכן.

כיום, ייצור מלא של המחשבים הנישאים בסין אינו חוקי, מסיבות של ביטחון לאומי, אך החוק נמצא בלב ויכוח ציבורי ער. המשא ומתן בין טייוואן וסין מתוח. רשמית, אין אף חברה טייוואנית בסין. מעשית, הן נרשמות במקומות שונים בעולם, וכך נכנסות בדלת האחורית.

אולם נציג רשמי ממשרד תעשיית המידע כבר ביקר בטאיפאי, בירת טייוואן, לפני כשבועיים, במטרה לדון בתוכניות ייצור עם בכירים בחברת Computer ,First International המייצרת מחשבים נישאים עבור היולט-פקארד (HP), ומתכוונת לפתוח מפעל למחשבי Notebook ברבעון הראשון של השנה החדשה. בספטמבר
,2000 הודיע שר תעשיית המידע, וו ג`יצואן, כי סין תכריז על תקנות חדשות, שיקלו על כניסת חברות זרות להשקיע במדינה. התקנות הללו עשויות לסייע לסיןבמאמציה להתקבל לאירגון הסחר העולמי, WTO.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by